ЕГІЛОК — інструкція: для відновлення нормального серцевого ритму

ЕГІЛОК — це лікарський препарат, який сприяє розширенню коронарних судин серця, зниження артеріального тиску і відновленню нормального серцевого ритму. Таке різноманітне дію дозволяє призначати ЕГІЛОК при багатьох серцево-судинних захворюваннях.

Механізм дії ЕГІЛОК

ЕГІЛОК (міжнародна непатентована назва — метопролол) — лікарський препарат, який належить до групи кардіоселективних (діючих вибірково на серце) бета1-адреноблокаторів. Випускається угорської фармацевтичної компанією Егіс в таблетках по 25 і 50 мг і в таблетках пролонгованої (тривалого) дії під назвою ЕГІЛОК ретард по 50 і 100 мг.

Різними фармацевтичними фірмами метопролол випускається під такими назвами: беталок (беталок ЗОК), ВАЗОКАРДИНУ (ВАЗОКАРДИНУ ретард), Корвітол (Корвітол 50, 100), метогексал, метокард, метолол, метопресс, метопролол, метопролол ОФ, метопролол-Акрі, метопролол -ратіофарм, метопрололу тартрат, сердол, спесикор, емзок. Всі перераховані препарати є аналогами ЕГІЛОК.

Лікарські препарати, які відносяться до групи бета1-адреноблокаторів, блокують передачу адреналіну і адреналіноподобних речовин на сприйнятливі до них рецептори (нервові закінчення), розташовані безпосередньо в серцевому м’язі (міокарді). А так як адреналін стимулює серцеві скорочення і звужує кровоносні судини, то препарати, які блокують його дію, надають протилежний ефект.

ЕГІЛОК викликає розширення коронарних артерій, в результаті чого до клітин міокарда надходить більше поживних речовин і кисню. Цей ефект використовується при лікуванні ішемічної хвороби серця (ІХС) — стенокардії та інфаркту міокарда. Знімається стимулюючу дію адреналіну на міокард, що призводить до пригнічення збудливості і провідності нервових збуджень, урежению числа серцевих скорочень і відновленню серцевого ритму. У результаті зниження числа серцевих скорочень (ЧСС) зменшується потреба міокарда в кисні.

Зниження артеріального тиску (АТ) відбувається за рахунок зменшення серцевого викиду і освіти реніну (речовини, що сприяє підвищенню АТ), пригнічення активності ренін-ангіотензинової системи (особливої системи, що сприяє підвищенню АТ) і центральної нервової системи. Під дією ЕГІЛОК відновлюється нормальна робота особливих чутливих до зміни тиску нервових закінчень (барорецепторів) аорти і вони не усіленівают свою активність у відповідь на зниження АТ, що при регулярному прийомі протягом декількох тижнів призводить до його стабільному зниженню в спокої, при фізичному напруженні і стресі . Зниження артеріального тиску відбувається через п’ятнадцять хвилин після прийому таблетки ЕГІЛОК, досягає максимуму через дві години і зберігається протягом шести годин.

При тривалому прийомі Егіс знижує вміст холестерину в крові і запобігає нападам мігрені шляхом попередження розширення кровоносних судин головного мозку (незначне блокування бета2-адренорецепторів, розташованих у внутрішніх органах і стінках периферичних судин).

Показання та протипоказання

ЕГІЛОК призначається лікарем в індивідуально підібраній дозі. Прийом ЕГІЛОК показаний:

 • при артеріальній гіпертензії;
 • ішемічної хвороби серця (у тому числі при стенокардії та інфаркті міокарда);
 • при порушеннях серцевого ритму;
 • при підвищеній функції щитовидної залози;
 • для профілактики нападів мігрені.
 • Протипоказаний прийом ЕГІЛОК при низькому АТ, у тому числі при кардіогенному шоці, при атріо-вентрикулярна блокада (порушується проведення нервових імпульсів з передсердь у шлуночки) II і III ступеня, синоатріальної блокади (передачі нервових імпульсів від водія ритму синусового вузла до передсердям ), синдромі слабкості синусового вузла (Протипоказання), вираженої брадикардії з частотою серцевих скорочень менше 50 ударів на хвилину, важких ступенях серцевої недостатності, при стенокардії Принцметала (нестабільної формі стенокардії з тривалими тяжкими нападами), при годуванні дитини грудьми, одночасно з деякими іншими гіпотензивними препаратами, при підвищеній чутливості організму до компонентів препарату.

  З обережністю ЕГІЛОК призначається при цукровому діабеті (може викликати різке зниження цукру в крові), метаболічному ацидозі, бронхіальній астмі, хронічної обструктивної хвороби легень, облітеруючих (з порушення прохідності) захворюваннях периферичних судин, хронічної печінкової і ниркової недостатності, м’язової слабкості, атріовентрикулярній блокаді I ступеня, депресії, псоріазі, вагітності, у віці до 18 років і хворим похилого віку.

  Побічні ефекти ЕГІЛОК пов’язані з з його впливом на бета 2-адренорецептори. При прийомі в рекомендованих дозах ЕГІЛОК надає незначний вплив на органи, що містять бета 2-адренорецептори, які розташовані у внутрішніх органах (підшлункова залоза, скелетні м’язи, гладка мускулатура периферичних артерій, бронхів, матки). Адреналін розслаблює гладку мускулатури цих органів і систем, тому блокування його дії може викликати їх звуження, в тому числі бронхоспазм. При прийомі ЕГІЛОК у високих дозах (більше 100 мг) його побічні ефекти посилюються.

  ЕГІЛОК може застосовуватися тільки за призначенням лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.