ЕГІЛОК і алкоголь — поєднання небезпечне для життя

Часто пацієнти запитують, чи можна при прийомі того чи іншого лікарського препарату приймати спиртні напої. Відповідь однозначно негативний: алкоголь — це речовина, яка активно впливає на всі органи і системи, і якщо його приймати одночасно з іншим активно впливає на організм речовиною, то зрозуміло, що нічого доброго з цього не вийде.

Як діє на організм ЕГІЛОК

ЕГІЛОК — це препарат, який пригнічує дію на серце (а частково і на інші органи) адреналіну. Під дією ЕГІЛОК розширюються коронарні (живлять серцевий м’яз) артерії, в результаті до серцевого м’яза надходять додатково живильні речовини і кисень, що сприяє зменшенню нападів стенокардії та зниження ризику розвитку інфаркту міокарда. Гальмується також передача нервових імпульсів по поводять системі серця — це відновлює порушення серцевого ритму і урежает число серцевих скорочень. У зв’язку з цим ЕГІЛОК протипоказаний при брадикардії, коли число серцевих скорочень менше п’ятдесяти в хвилину.

Одночасно під дією ЕГІЛОК знижується артеріальний тиск, тому людям, схильним до гіпотонії (низькому артеріальному тиску) приймати ЕГІЛОК не слід.

З побічних ефектів ЕГІЛОК можна відзначити його пригнічуючу дію на центральну нервову систему, у хворого на тлі його прийому може з’явитися млявість, депресія, сплутаність свідомості. Може надавати побічні ефекти ЕГІЛОК і на печінку у вигляді минущих порушень її функції.

Як діє на організм алкоголь

На кровоносні судини алкоголь діє в два етапи: спочатку різко їх розширює (артеріальний тиск знижується, пульс урежается), а потім викликає стійке звуження (артеріальний тиск може підвищуватися). Алкоголь також надає пряму токсичну дію на клітини головного мозку і печінки.

Деякі речовини сприяють швидкому инактивирование алкоголю, розкладанню його в печінці. До таких речовин відноситься адреналін.

Головна небезпека суміщення ЕГІЛОК і алкоголю — колапс

Головною і безпосередньою небезпекою буде різке зниження артеріального тиску (АТ) — саме тому ЕГІЛОК не можна поєднувати з алкоголем. Як відомо, здорові люди ЕГІЛОК не приймають, його приймають тільки ті, у кого є проблеми з серцем. Для них суміщення прийому ЕГІЛОК з алкоголем може закінчитися катастрофою — колапсом.

Колапс виникає в результаті різкого зниження АТ, що призводить до гіпоксії (нестачі кисню) головного мозку і пригнічення життєво важливих функцій організму. Хворий при цьому відчуває слабкість, запаморочення, іноді втрачає свідомість. Якщо йому вчасно не буде надана медична допомога, то він загине від виснаження енергетичних ресурсів головного мозку.

Друга небезпека — передозування алкоголю

Адреналін — це біологічно активна речовина, яка підвищує швидкість окислення алкоголю в організмі людини. А так як ЕГІЛОК блокує дію адреналіну, алкоголь буде окислюватися повільно, можливо його накопичуванню в організмі і передозування.

В першу чергу передозування позначиться на стані центральної нервової системи (ЦНС): великі дози алкоголю пригнічують діяльність ЦНС. Тобто в даному випадку алкоголь діє так само, як і ЕГІЛОК, тому в людини з’являється млявість, слабкість, мова сповільнюється, втрачається орієнтування в навколишньому. Як захисна реакція організму може з’явитися блювота, після чого стан поліпшується. При наростанні інтоксикації поглиблюються порушення свідомості, дихання стає рідкісним, хрипким, падає артеріальний тиск, все це може закінчитися комою і смертю хворого.

Третя небезпека — токсичний вплив на печінку

При прийомі ЕГІЛОК можуть виникати тимчасові порушення функції печінки, тому прийом навіть невеликих доз алкоголю здатний різко підсилити негативний вплив на печінку. Якщо у людини немає ніяких захворювань печінки, то, швидше за все, таке суміщення ніяк не відіб’ється на печінці, якщо випити невелику кількість неміцного спиртного напою.

Але, на жаль, багато захворювань печінки протікають безсимптомно, тому важко сказати, як одночасний прийом ЕГІЛОК і алкоголю відіб’ється на печінці того чи іншого конкретного хворого. Цілком можливі наслідки від легких транзиторних порушень функції печінки до тяжких токсичних гепатитів.

Що робити хворим, які приймають ЕГІЛОК

Не випивати ні в якому разі, навіть на день народження і Новий рік — це небезпечно для життя, не кажучи вже про наслідки для здоров’я.

Є лікарські препарати, під час прийому яких допускається вживання деякої кількості неміцного алкоголю, але ЕГІЛОК до них не відноситься.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.