Дюспаталин — допомагає, а не шкодить

Діючою речовиною у складі Дюспаталином є мебеверин гідрохлорид, який належить до антіспазматіческім засобам. Дюспаталин надає розслабляючу дію на м’язи кишечника. Це послаблює болісні м’язові спазми, але не впливає на рухливість кишечника.

Як працює Дюспаталин?

Дюспаталин використовують для полегшення симптомів синдрому роздратованого кишечника і пов’язаних з ним порушень роботи травної системи, які є наслідком спазмів кишкових м’язів. Зокрема, Дюспаталин допомагає усунути такі симптоми, як коліки, болі і судоми в черевній порожнині, а також пронос, запор, підвищене газоутворення і метеоризм.

У більшості випадків медикамент треба приймати тричі на день, переважно за 20 хвилин до прийому їжі, оскільки він допомагає впоратися з симптомами, які часто погіршуються після їжі. Через кілька тижнів після початку прийому Дюспаталином, коли стануть помітні поліпшення, дозу можна поступово зменшувати.

Компоненти Дюспаталином не накопичуються в організмі навіть при тривалому використанні.

Показання до застосування:

 • Синдром роздратованого кишечника
 • Спазми органів шлунково-кишкового тракту
 • Дюспаталин потрібно приймати з обережністю і під спостереженням лікаря при порфірії — природженому захворюванні крові.

  Протипоказання до застосування

  Дюспаталин не можна приймати дітям молодше 10 років. Він також протипоказаний при наявності алергії на який-небудь з компонентів. Якщо у вас раніше була алергія на мебеверин, повідомте про це лікаря. Якщо через деякий час після початку прийому Дюспаталином ви помітите ознаки алергічної реакції (найпоширенішими з них є нудота, блювота і шкірний висип), припиніть приймати ліки і зверніться до лікаря.

  Вагітні та годують грудьми жінки можуть приймати Дюспаталин тільки якщо це дійсно необхідно і прийом більш безпечних альтернативних медикаментів з якоїсь причини неможливий. У цьому випадку протягом усього курсу лікування жінка повинна дуже уважно стежити за своїм самопочуттям і за станом дитини. При появі будь-яких тривожних ознак необхідно перервати курс лікування і проконсультуватися з лікарем.

  Дюспаталин є рецептурним препаратом. Якщо у вас коли-небудь діагностували синдром роздратованого кишечника і у вас вдома залишився невикористаний Дюспаталин — при повторному появі симптомів захворювання використовувати цей препарат цілком безпечно. Однак якщо ви не впевнені, що у вас синдром подразненого кишечника, настійно рекомендується звернутися до лікаря, перш ніж починати лікування. Це також слід зробити, якщо ви вагітні або припускаєте, що вагітні, якщо ви недавно виїжджали за кордон, і якщо у вас з’явилися аномальні вагінальні виділення поряд з симптомами, схожими на ознаки синдрому роздратованого кишечника.

  Побічні ефекти

  Дюспаталин є порівняно безпечним препаратом. У деяких пацієнтів при його прийомі може з’явитися алергічна реакція, симптомами якої є: кропив’янка, шкірний свербіж, набряки на губах, обличчі та мовою (ангіоедема). Крім того, Дюспаталин може викликати нетривалий запаморочення. Незважаючи на те, що цей побічний ефект зустрічається дуже рідко, не рекомендується сідати за кермо протягом декількох годин після першого прийому Дюспаталином.

  Особливістю Дюспаталином є те, що скорочення м’язів кишечника придушуються не повністю, що сприяє з одного боку зняттю підвищеної рухової активності м’язів, а з іншого — зберігає нормальну перистальтику.

  Дюспаталин у багато разів ефективніше папаверину за здатністю розслабляти мускулатуру сфінктера Одді (м’язового освіти, навколишнього кінцеві ділянки загального жовчного протоку, що впадає в 12-палу кишку).

  На відміну від деяких препаратів (наприклад, атропіну, який також здатний знімати спазми гладкої мускулатури органів шлунково-кишкового тракту) Дюспаталин не блокує роботу ацетилхолінових рецепторів, це означає, що при його прийомі не з’являється сухість у роті, втрата чіткості зору, не знижується контроль над довільними рухами, не прискорюється пульс.

  Після прийому внутрішньо Дюспаталин надає дію на гладку мускулатуру органів шлунково-кишкового тракту, потім розкладається в печінці та виводиться головним чином нирками у вигляді продуктів обміну, в невеликих кількостях — з жовчю.

  Випускається Дюспаталин у вигляді капсул-ретард, які забезпечують поступове вивільнення активної речовини та його тривала дія (протягом 16 годин). Препарат не накопичується в організмі навіть після багаторазового прийому.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.