Дюфастон при вагітності — чи потрібно його приймати?

Дюфастон при вагітності призначається з метою попередження її невиношування. Проблема невиношування вагітності сьогодні дуже актуальна, тому що безліч факторів перешкоджає її правильному протіканню, серед яких нервово-психічні та емоційні навантаження, запальні процеси статевих органів, перенесені жінкою.

Чому відбувається невиношування вагітності

Невиношування або переривання вагітності найчастіше відбувається під час першого триместру, тобто в перші дванадцять тижнів, але зустрічається і пізніше. Іноді жінка страждає звичним невиношуванням, коли у неї сталося три і більше викидня підряд. При цьому чим більше трапилося викиднів, тим вище ризик того, що і наступна вагітність закінчиться невдачею. Після третього мимовільного аборту ризик більше п’ятдесяти відсотків.

Причиною невиношування вагітності найчастіше є перенесені жінкою запальні процеси в області статевих органів, порушення гормонального фону та імунної системи.

Тому все частіше акушери-гінекологи призначають у першому триместрі профілактичне лікування для запобігання мимовільного аборту. З цією метою найчастіше призначаються лікарські препарати — аналоги жіночого статевого гормону прогестерону. Саме прогестерон «відповідає» за придушення м’язових скорочень матки і якщо його не вистачає, відбувається мимовільний викидень.

мимовільних викиднів називається переривання вагітності у терміну до двадцяти двох тижнів, після цього терміну цей процес називається передчасними пологами і дитина вважається життєздатною.

Як впливає дюфастон на вагітність

Дюфастон (міжнародне непатетованное назву — дидрогестерон) є синтетичним аналогом прогестерону, який випускається в таблетках (натуральний прогестерон випускається тільки у вигляді масляного розчину для ін’єкцій, що для тривалого застосування дуже незручно) бельгійської фармацевтичної компанією «Солвей Фарма».

Дюфастон за своєю структурою близький до натурального прогестерону, але він швидко всмоктується в кишечнику при прийомі всередину, надходить у кров, майже повністю зв’язується з білками плазми і в такому вигляді доставляється до тканин. Там він стимулює розростання слизової оболонки порожнини матки і її своєчасне секретірованіе, а також придушує будь скоротливі руху її мускулатури, що є профілактикою самопоізвольного аборту. У деяких випадках дюфастон здатний навіть призупинити вже почався викидень.

Крім того, дюфастон стимулює утворення прогестерон-індукованого блокуючого фактора (PIBF), який бере активну участь у нормальному перебігу вагітності. PIBF виробляється Т-лімфоцитами вагітної жінки під дією прогестерону і забезпечує правильну перебудову імунної системи організму вагітної, спрямовану на збереження вагітності. При дефіциті PIBF порушується стан імунної системи і починає вироблятися велика кількість біологічно активних речовин, що викликають відторгнення плоду (плід починає розглядатися організмом як чужорідне тіло — антиген). Застосування дюфастона стимулює утворення PIBF, що попереджає викидень. Це особливо актуально при викиднях, причиною яких був стрес, так як в цьому випадку рівень PIBF знижується більш, ніж у два рази, а після прийому дюфастона піднімається, що і дозволяє запобігти переривання вагітності.

Дюфастон допоможе і у випадку, якщо вагітна жінка страждає хронічним запальним захворюванням (наприклад, хронічним ендометритом). У цьому випадку у неї підвищується рівень імунологічної активності, що призводить до «викидання» чужорідної речовини (тобто зародка) з організму. Під дією дюфастона підвищується утворення PIBF, який нормалізує стан імунної системи та ризик мимовільного аборту проходить.

Основна маса дюфастона виводиться з організму через добу з сечею після попереднього розкладання в печінці на продукти обміну. Продукти обміну дюфастона відрізняються від продуктів обміну природного прогестерону, що дозволяє по сечі встановлювати рівень останнього, не перериваючи курсу лікування дюфастон.

При цьому дюфастон не робить впливу на вуглеводний обмін (жінка не додає у вазі) і сприяє збереженню позитивного впливу жіночих статевих гормонів естрогенів.

Дюфастон є ефективним лікарським препаратом для попередження і лікування невиношування вагітності. Він пройшов достатню перевірку часом, як у вітчизняних, так і в зарубіжних клініках. Встановлено, що дюфастон дозволяє запобігти мимовільний викидень, не надаючи при цьому негативного впливу на вагітну жінку і плід.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.