Дюфалак — ефективне проносний засіб

Дюфалак — це послаблюючий препарат, стимулюючий перистальтику кишечника. Дюфалак випускається у формі прозорого сиропу з жовтуватим або коричневим відтінком.

Активна речовина сиропу Дюфалака — лактулоза, яка являє собою проносне з осмотичним властивостями. Лактулоза складається з молекул цукру, які розщеплюються кишковою мікрофлорою кишечника на низькомолекулярні органічні кислоти, що призводить до зниження pH і підвищення осмотичного тиску і, як наслідок, збільшення обсягу кишкового вмісту. Це призводить до посилення перистальтики кишечника і зміни консистенції стільця, роблячи його більш м’яким і водянистим. Для дії лактулози потрібно до 48 годин.

При печінковій енцефалопатії лактулоза діє за рахунок зменшення поглинання аміаку з кишечника. Аміак звичайно розщеплюється в печінці, але при захворюваннях печінки, таких як цироз, кров може «обходити» печінку, внаслідок чого аміак потрапляє в головний мозок і порушує його функцію, викликаючи сплутаність свідомості, сонливість і, нарешті, кому. Лактулоза подкисляет вміст товстої кишки і знижує всмоктування аміаку з кишечника, тим самим запобігаючи це ускладнення хвороб печінки.

Показання до застосування

 • запор;
 • розм’якшення стільця в медичних цілях (наприклад, при геморої, необхідності хірургічного втручання на товстій кишці та / або в ділянці анального отвору);
 • печінкова енцефалопатія (лікування і профілактика печінкової прекоми і коми);
 • дисбактеріоз кишечника;
 • ентерит, викликаний сальмонелами, шигеллами;
 • Протипоказання

 • непрохідність кишечнику;
 • спадкова непереносимість лактози, галактози або фруктози;
 • підвищена чутливість до компонентів препарату.
 • З обережністю слід призначати препарат пацієнтам з цукровим діабетом. Будь ласка, повідомте лікаря, якщо в минулому у вас спостерігалася несприятлива реакція на препарат. При появі несприятливою або нестандартної реакції слід припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

  Застосування під час вагітності та годування груддю

  Деякі лікарські препарати не можна приймати під час вагітності або годування груддю. Однак інші лікарські засоби цілком безпечні для вагітних жінок і годуючих матерів, за умови, що їх користь для матері перевищує ризик для дитини. Обов’язково повідомте лікаря, якщо ви вагітні або плануєте вагітність, перш ніж приймати дюфалак.

  Дюфалак безпечний для застосування при вагітності і в період грудного вигодовування.

  Пропущена доза

  Прийміть пропущену дозу Дюфалака, як тільки згадаєте про неї. Якщо близько час прийому наступної дози, не приймайте пропущену дозу і надалі дотримуйте графік лікування. Не приймайте додаткову дозу, щоб компенсувати пропущену.

  Перевищення дози

  При передозуванні Дюфалака слід якомога швидше звернутися до лікаря. Рекомендовано зменшення дози або припинення прийому препарату.

  Симптоми перевищення дози включають діарею, болі в шлунку, сухість і гіперемію шкірних покривів, сплутаність свідомості, прискорене серцебиття, спрагу, часті позиви до сечовипускання, відчуття дискомфорту в ногах, м’язова слабкість і безсилля.

  Побічна дія

  Побічні ефекти Дюфалака індивідуальні; зазначені нижче побічні ефекти спостерігаються в рідких випадках.

 • в перші дні можливий метеоризм (проходить через 2 дні);
 • нудота;
 • блювота;
 • болі в животі і діарея (при застосуванні препарату у високих дозах);
 • порушення електролітного балансу (при застосуванні у підвищених дозах при лікуванні печінкової енцефалопатії).
 • Особливі вказівки

  Не приймайте антациди без вказівки лікаря. Лактулоза знижує кислотність вмісту кишечнику і, отже, змінює вивільнення цих препаратів.

  При тривалому застосуванні препарату (більше 6 місяців) в підвищених дозах слід регулярно контролювати рівень електролітів у плазмі крові.

  Застосування Дюфалака не впливає на швидкість психомоторних реакцій і на здатність до водіння автомобіля або управління машинами і складними механізмами.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.