Дюфалак для дітей: лікування закрепів у дитини

Дюфалак — послаблюючий препарат м’якої дії, рекомендований до застосування при періодичних і хронічних запорах як у дорослих, так і у дітей. Дюфалак можна приймати дітям різного віку — препарат випускається у формі сиропу, тому підходить навіть для малюків віком до року.

Активний інгредієнт Дюфалака, лактулоза, в процесі обміну речовин розщеплюється бактеріями в кишечнику. Утворені в процесі розщеплення органічні кислоти (в першу чергу молочна кислота) знижують кислотно-лужний баланс кишкової середовища, за рахунок осмотичного ефекту стимулюючи затримку рідини і тим самим підсилюючи кишкову перистальтику.

Дозування препарату

Дюфалак у дітей застосовується для лікування закрепів. Рекомендовані дозування препарату:

 • для дітей у віці від п’яти до десяти років — десять мілілітрів сиропу двічі на день,
 • для дітей у віці від року до п’яти років — п’ять мілілітрів препарату двічі на день,
 • для малюків віком до року — два з половиною мілілітра двічі в день.
 • Дозування препарату може варіюватися залежно від індивідуальних потреб пацієнта. Для дітей дюфалак можна змішувати з водою або фруктовим соком.

  Можливі побічні ефекти

  Протипоказань до застосування препарату у дітей практично немає — дюфалак не рекомендований у випадках шлунково-кишкової непрохідності, яка у дітей спостерігається дуже рідко, і в разі дуже рідкісного спадкового захворювання галактоземії. Крім того, з особливою обережністю дюфалак рекомендується приймати у разі індивідуальної непереносимості лактози і при різних типах діабету. Зазвичай для повноцінної дії препарату потрібен певний час — у більшості випадків дюфалак починає діяти через один-два дні. Якщо дюфалак не надає ніякої дії на протязі декількох днів, прийом препарату необхідно припинити і звернутися за консультацією до педіатра.

  Протягом перших декількох днів лікування Дюфалак у дітей може спостерігатися метеоризм (здуття живота внаслідок скупчення газів у кишечнику). Як правило, цей неприємний симптом зникає через один-два дні. У разі прийому занадто великої дози Дюфалака можуть спостерігатися біль у животі, діарея. У таких випадках дозу препарату необхідно зменшити. Найпоширенішими побічними ефектами від прийому Дюфалака у дітей вважаються здуття живота і гази, у рідких випадках — болі в животі, нудота і блювота, при передозуванні — діарея.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.