Дванадцятий тиждень вагітності: головне — душевний спокій

Це найбільш спокійний і комфортний для дитини і матері період. З 13-го тижня починає функціонувати плацента, тому дитина стає більш захищеним: через плаценту з організму матері до нього майже не проникають ніякі шкідливі речовини. Малюк продовжує рости і розвиватися, у матері в основному також все добре, хоча поява деяких проблем все ж можливо.

Які проблеми можуть виникнути у жінки на 16-ому тижні вагітності

Самопочуття у жінки в цей період (він називається періодом розквіту вагітності) зазвичай хороше. Відповідно і настрій також прекрасне. Але у деяких вагітних вже починає давати про себе знати зростаюча матка. Найчастіше це проявляється запорами.

Запори посилюються також і за рахунок того, що під час вагітності виробляється велика кількість жіночого статевого гормону прогестерону, який пригнічує м’язові скорочення. Для вагітності це добре (придушуються м’язові скорочення матки, попереджається викидень), а для кишечника не дуже — порушується його рухова активність, що сприяє виникненню закрепів.

Якщо ж жінка до вагітності страждала яким-небудь захворюванням шлунково-кишкового тракту, яке супроводжувалося запорами, то запори можуть значно посилитися. Сприяють виникненню запорів і різні порушення з боку центральної нервової системи, викликані стресами і підвищеними нервово-психічними навантаженнями.

Як боротися з запорами під час вагітності

Запори не так нешкідливі, як здається, Справа в тому, що вони сприяють затримці в організмі матері токсичних продуктів розпаду їжі, а це чинить негативний вплив на систему мати — плацента — плід. Запори ці зазвичай наполегливі, але якщо проблемою займатися постійно, то вирішити її можна.

Перш за все, потрібно чітко знати, що під час вагітність стілець повинен бути кожен день. Вирішується це в основному за рахунок правильно відкоригованого харчування. Харчування вагітної жінки, яка страждає запорами, має включати продукти, які сприяли б збільшенню обсягу калових мас, але не викликали б при цьому метеоризму (скупчення великої кількості газів у кишечнику). З цією метою найчастіше збагачують їжу овочами. Але іноді підібрати харчування вдається не відразу: одним жінкам добре підходять сирі овочі, іншим — тільки гасіння або приготовані на пару. Для боротьби з запорами використовуються також фрукти (наприклад, яблука), сухофрукти (сушені чорносливу), кисломолочні напої і так далі.

Іншим обов’язковою умовою для подолання закрепів є рухова активність. Якщо жінка мало рухається, то вся її м’язова система (в тому числі і м’язи, які знаходяться всередині внутрішніх органів) поступово перестає працювати. Тому при запорах обов’язкові піші прогулянки і заняття лікувальною гімнастикою (існують і спеціальні вправи для зменшення запорів).

Якщо все це не допомагає, то акушер-гінеколог або терапевт жіночої консультації можуть призначити лікарську терапію. Сьогодні випускаються лікарські засоби, які можна застосовувати вагітним жінкам. Вони витягають з навколишніх тканин воду, сприяючи тим самим розпушуванню калових мас, збільшення їх обсягу та просуванню по кишечнику. Приймати самостійно небудь проносні засоби (у тому числі рослинного походження) вагітним жінкам категорично протипоказано, тому що це може підсилити рухову активність не тільки кишечника, але і матки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.