Дванадцять чинників ризику для здоров’я при хронічному алкоголізмі

загрузка...

Не секрет , що вживання алкоголю може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям, у тому числі цирозу печінки і травм, отриманих в автомобільних пригодах. Але захворювання печінки і автомобільні аварії — це далеко не єдині наслідки алкоголізму. Дослідники довели зв’язок вживання алкоголю з виникненням більше шістдесяти видів хвороб.

Алкоголь впливає на всі процеси в організмі, і нам поки невідомі кордону його впливу. Цей процес надзвичайно складний. Існує дванадцять факторів ризику для здоров’я, пов’язаних з хронічним алкоголізмом.

Анемія

Алкоголізм може викликати критичне зниження в крові рівня червоних кров’яних тілець, які є переносниками кисню. Цей стан називається «анемія» і, в свою чергу, може викликати цілий ряд симптомів, включаючи хронічну стомлюваність, задишку і запаморочення.

Рак

Постійне вживання алкоголю збільшує ризик розвитку раку. Як вважають вчені, ризик розвитку даного захворювання підвищується, коли організм переробляє алкоголь в альдегід оцтової кислоти, сильний канцероген. При зловживанні алкоголем злоякісна пухлина може вражати такі області, як ротова порожнина, глотка (гортань), дихальне горло (голосовий апарат), стравохід, печінка, область грудей, а також товстого і прямого кишечника. Ще більше ризик розвитку раку підвищується у тих, хто не тільки багато п’є, але і курить.

Захворювання серцево-судинної системи

Часто вживання алкоголю, а особливо в надмірній кількості, призводить до того, що тромбоцити збираються в групи, утворюючи тромби, що може спровокувати інфаркт або серцевий напад. В ході важливого дослідження, проведеного в 2005 р., учені з Гарварду з’ясували, що в результаті непомірного споживання алкоголю ризик смерті серед людей, раніше пережили інфаркт, підвищується вдвічі.

Крім того, алкоголізм може призвести до виникнення кардіоміопатії, смертельно небезпечної хвороби, при якій серцевий м’яз слабшає і атрофується. Також це призводить до порушення серцевого ритму, наприклад, до мерехтіння передсердь і шлуночків. Мерехтіння передсердь, при якому скорочення верхніх камер серця (передсердь) і стає хаотичним і може викликати утворення ромбів і, як наслідок, серцевий напад. Мерехтіння шлуночків викликає безладне скорочення основних насосних камер серця (шлуночків). У результаті настає майже миттєва втрата свідомості, а потім, у відсутність негайного лікарського втручання, миттєва смерть.

Цироз

Алкоголь — це отрута для клітин печінки, і багатьох людей, що зловживають алкоголем, розвивається цироз, іноді зі смертельним результатом. При цирозі печінка покривається рубцями до такої міри, що перестає функціонувати. Але передбачити, у кого з питущих людей, може з’явитися цироз. Деякі люди п’ють непомірно багато і при цьому цирозу у них не виникає. Інші ж п’ють значно менше і страждають від цього захворювання.

Слабоумство

З віком мозок людини зменшується, в середньому зі швидкістю 1,9% в десять років. Це нормальне явище. Але алкоголізм прискорює скорочення деяких ключових відділів мозку. Це може призвести до втрати пам’яті і іншим проявам недоумства.

Також алкоголізм може призвести до виникнення незначних, але підривають здоров’я порушень здібностей мозку до планування, міркуванню, вирішення проблем та виконання інших завдань виконавчої функції мозку, тобто здібностей високого порядку, які дозволяють нам максимально задіяти свої функції людської істоти.

Крім цього «неспецифічного» недоумства, що є наслідком атрофії головного мозку, алкоголізм може призвести до настільки сильного дефіциту поживних речовин, що це стане причиною і інших форм слабоумства.

Депресія

Давно відомо, що алкоголізм часто супроводжується депресією. Але до цих пір ведуться суперечки про те, що виникає в першу чергу, депресія чи алкоголізм? Одна з теорій свідчить, що люди, які страждають від депресії, використовують алкоголь, щоб «вилікуватися», тобто полегшити свої емоційні переживання. Але великомасштабне дослідження, проведене в Новій Зеландії, довело, що все відбувається навпаки: алкоголізм призводить до виникнення депресії.

Дослідження також показало, що рівень депресії знижується, коли людина, що зловживає алкоголем, припиняє пити.

Епілептичні напади

Алкоголізм може стати причиною розвитку такого захворювання, як епілепсія, а також спровокувати епілептичні напади, навіть у людей, які не страждають від епілепсії. Крім того, зловживання спиртними напоями може знизити ефективність препаратів, призначених для припинення судом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.