Двадцятого тиждень вагітності: накопичуємо сили

Двадцятий тиждень завершує першу половину вагітності. Це ще цілком благополучна тиждень, що дозволяє жінці накопичувати сили для подальшого виношування дитини та пологів. Якщо вагітність протікає нормально, без ускладнень, то і проблем з розвитком малюка також немає.

Стан жінки на 20-ому тижні вагітності

20-й тиждень — це продовження періоду відпочинку і спокою, коли зазвичай (якщо немає ніяких ускладнень) всі системи і органи працюють нормально під впливом гормонів вагітності. Зараз саме час зайнятися собою. Найбільше жінку зазвичай турбує стан шкіри, волосся і нігтів. Всі вони піддаються впливу гормонів і зазнають зміни.

Проблеми зі шкірою — це вугри і пігментні плями. І якщо з пігментними плямами нічого зробити неможливо (вони пройдуть самі після пологів), то з вуграми цілком можна боротися. Виникають вугри під впливом гормонів, як правило, на жирній шкірі. Шкірне сало закупорює просвіт проток сальних залоз, де після попадання інфекції розвивається гнійничок. Цьому процесу сприяє зниження імунітету вагітної жінки.

Необхідно правильно доглядати за шкірою, щоб попередити появу вугрів, підвищеній сальності або сухості. Для догляду за шкірою краще всього використовувати нейтральні засоби, які випускаються з позначкою «Для чутливої шкіри». Ні в якому разі не варто користуватися якимись інтенсивними косметичними засобами, реклама яких обіцяє швидкі і кардинальні зміни. Такі кошти найчастіше містять гормони, які можуть негативно подіяти на організм вагітної жінки.

При жирній шкірі слід вмиватися два рази в день, використовуючи для очищення шкіри спеціальну пінку для чутливої жирної шкіри. Два рази на тиждень потрібно користуватися скрабом, який очищає пори на шкірі за допомогою дрібних частинок. На ніч потрібно наносити крем для чутливої жирної шкіри.

При сухій шкірі вмиватися слід не частіше разу на день з пінкою для чутливої сухої шкіри. Після вмивання на шкіру обличчя слід нанести нейтральний зволожуючий крем для сухої чутливої шкіри, при виході на вулицю — сонцезахисний крем. Якщо шкіра обличчя лущитися, то її можна очистити за допомогою скрабу. Приймаючи душ, потрібно користуватися спеціальними зволожуючими гелями.

Найменше страждають волосся, у деяких жінок вони навіть стають більш густим і блискучим. Але іноді волосся, навпаки, робляться сухими, ламкими і тьмяними. Що ж робити? Найчастіше це пов’язано з якимись недоліками в харчуванні. Такій жінці рекомендується вживати більше овочів і фруктів і правильно доглядати за волоссям. Перш за все, потрібно визначити до якого типу відноситься шкіра голови і підібрати відповідні косметичні засоби — шампунь і бальзам-ополіскувач. Так як шкіра (в тому числі і шкіра голови) під час вагітності стає дуже чутливою, то потрібно використовувати косметику з позначкою «Для чутливої шкіри». Раз на тиждень можна робити живильні маски для волосся. При сухій шкірі голови використовують реп’яхову або касторову олію, при жирній — кисломолочні продукти (кефір, кисле і так далі). Шкіру голови у самих коренів волосся змочують підігрітим маслом або кефіром, злегка втираючи їх в шкіру, закутують рушником і залишають так на 15-20 хвилин, після чого голову миють із шампунем.

Добре допоможе поліпшити стан волосся часте і тривале їх розчісування. Волосся потрібно розчісувати по 3-4 рази на день в різних напрямках, проводячи одночасно легкий масаж шкіри голови (але він повинен бути саме легким, не травмувати шкіру голови). Розчісування сприяє росту волосся, робить їх більш гладкими і блискучими (шкірне сало розподіляється по всій довжині волосся) і покращує живлення коріння волосся.

Фарбувати волосся і робити хімічну завивку під час вагітності ні в якому разі не можна: дія хімічних речовин на шкіру вагітної жінки і її організм в цілому передбачити неможливо.

Нігті під час вагітності також зазнають змін і не в найкращу сторону, вони стають більш ламкими і розшаровуються. Причина таких змін полягає в тому, що нігтям не вистачає мінеральних речовин — вони використовуються для формування тканин плоду. Для профілактики ламкості і розшаровування нігтів можна поробити ванночки з морською сіллю. Їх роблять по півгодини через день не менше двох тижнів поспіль. Щоб не травмувати ніготь, під час проведення манікюру не потрібно зрізати кутикулу, краще її просто відсунути спеціальною лопаткою. Підпилювати нігті краще неметалевої пилкою — метал може посилити розшарування нігтів.

Стан плоду на 20-ому тижні вагітності

До кінця 20-го тижня вагітності маля вже матиме довжину 25-26 см і вага — 250-280 г. Цей тиждень є початком функції ендокринних залоз, що забезпечують процеси обміну плода.

Звучність тонів серця стає достатньою для прослуховування через шкірні покриви. Народжений в цей час малюк здатний до прояву слабких дихальних рухів. Починає функціонувати щитовидна залоза і надниркові залози.

Малюк росте!

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.