Двадцять восьмий тиждень вагітності: здоров’я жінки та дитини взаємопов’язані

На двадцять восьмому тижні дитина вже може перевернутися головкою вниз — в бік найближчого виходу з вашого тіла. Його вага зараз близько 1,2 кг. Він опановує новими навичками — наприклад, блимає, кашляє і гикає. У сні у дитини вже відзначаються фази швидкого руху очей — це означає, що він вже бачить сни.

Ваше тіло в 28-му тижні вагітності

Те, що дитина повертається головою вниз, приймаючи положення, зручне для пологів — це, безумовно, хороша новина. Поганою новиною можна вважати те, що в такому положенні він може тиснути на сідничний нерв матері, який проходить через поперек, стегна і ноги. Ішіас, поширене серед вагітних порушення, може викликати гострі, які стріляли біль і / або поколювання й оніміння в попереку, ногах і стегнах. Найкраще, що можна зробити при ішіасі у вагітних — змиритися з думкою, що ця біль може зберігатися до самих пологів, в також сподіватися, що дитина трохи змінить становище і розміститься більш зручним для вас чином. Ліки не тільки шкідливі для вагітних, але й малоефективні при ішіасі, що має таку причину.

Рада на 28 тиждень вагітності: запишіться на заняття з підготовки до пологів

До пологів ще далеко, але цей час пройде набагато швидше, ніж здається, так що починати готуватися до них не рано. Запитайте поради у лікаря — він напевно зможе порекомендувати вам хороші курси для вагітних. Не відкладайте реєстрацію на курси, щоб закінчити їх за кілька тижнів до передбачуваної дати пологів. Бажано вибирати курси, в які входять заняття по догляду за новонародженими та грудного вигодовування. У вас особливі потреби? Існують спеціальні програми для майбутніх мам, які хочуть народити природним шляхом після кесарева, а також курси, призначені для тих, хто очікує більш, ніж одну дитину. Є навіть інтенсивні курси, які можна проходити в готелях за містом — вони ідеально підходять тим, хто продовжує працювати і не може кілька разів на тиждень ходити на звичайні курси. Вибираючи курси, переконайтеся в тому, що ваш інструктор має спеціальну освіту та ліцензію, яка дає йому право надавати такі послуги.

Вибір імені

двадцять восьмий тиждень вагітності — саме час почати вибирати ім’я для дитини. У деяких батьків ім’я буває готове заздалегідь, інші довго сперечаються, перш ніж зупинитися на чомусь. Насолоджуйтеся цим процесом! Прислухайтеся до пропозицій друзів і родичів, але не забувайте, що остаточне рішення тільки за вами. Вивчіть генеалогію вашої родини — можливо, у когось із предків були дуже цікаві імена; а може бути, ви захочете назвати дитину на честь когось із нині живих родичів або друзів.

Розгляньте як варіант імена улюблених персонажів. Звичайно, тут важливо відчувати міру — не варто називати малюка хитромудрими іменами або іменами, які міцно асоціюються з певними персонажами (дитина навряд чи буде вдячний, якщо його назвуть Фродо або Саурон). Але в російській класиці і казках є багато гарних імен, які зараз використовуються досить рідко. Втім, рідкість імені не повинні бути пріоритетом — пам’ятайте, що ви даєте ім’я не заради себе, а для самої дитини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.