Двадцять шостий тиждень вагітності: плід життєздатний

Намагаєтеся встигати на заняття для вагітних, готуєте кімнату для майбутньої дитини, в той же час займаєтеся звичайними справами? Не забувайте, що головне для вас зараз — добре харчуватися і як слід відпочивати.

Дитина

Нерви у вухах дитини стають все більш розвиненими і чутливими. Тепер він може чути, як ви розмовляєте з ким-небудь. Він постійно вдихає і видихає деяку кількість амніотичної рідини, що є необхідною умовою розвитку його легенів. Такі своєрідні дихальні рухи допоможуть йому зробити перші вдихи після пологів. Маля продовжує набирати жир. Його вага зараз — близько 800 г, а довжина тіла складає близько 35 см. Якщо у вас хлопчик, на 26-ому тижні вагітності його яєчка починають опускатися мошонку — це займе близько двох або трьох днів.

Майбутня мама

Приблизно на цьому терміні ваш артеріальний тиск може незначно підвищитися, хоча, ймовірно, воно як і раніше нижче, ніж було до того, як ви завагітніли. (Як правило, артеріальний тиск значно знижується до кінця першого триместру, а найбільш низьким стає на терміні 22-24-го тижня.)

Прееклампсія — серйозне порушення, яке характеризується високим кров’яним тиском і присутністю білків у сечі — найбільш часто розвивається після 37 = го тижня, але це може статися і раніше, тому необхідно знати основні ознаки цього стану. Негайно зателефонуйте своєму лікарю при появі набряку на обличчі і / або навколо очей, на руках, а також при великих набряках на ногах і / або при збільшенні ваги більш, ніж на 1,5-2 кг в тиждень. Постійні головні болі, затуманення зору або двоїння видимих предметів, підвищена чутливість до світла або тимчасова втрата зору, біль у верхній частині живота і / або блювання можуть бути ознаками важкої форми прееклампсії. При появі таких симптомів потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.

Якщо останнім часом у вас часто болить попереку, можете подякувати за це зростаючу матку — вона зміщує центр ваги вашого тіла, розтягує і послаблює м’язи живота і, в деяких випадках, викликає защемлення нервів. Гормональні зміни також розслабляють м’язи і зв’язки, що призводить до появи неприємних симптомів. Крім того, додатковий вага, що ви зараз носите на собі, створює додаткове навантаження на м’язи і суглоби; саме тому в кінці дня багато вагітних жінок відчувають особливо сильну втому і біль у м’язах. Якщо ви багато ходите, стоїте або сидите, навантаження на м’язи спини значно зростає; при можливості потрібно чергувати види активності — тобто, не сидіти і не стояти протягом дуже довгого часу. Тепла ванна і гарячий компрес також сприяють полегшенню болю в м’язах. (Деяким жінкам, однак, краще допомагає прохолодна вода.) Слідкуйте за своєю поставою протягом усього дня, уникати діяльності, якщо ви продовжуєте працювати, робіть часті перерви; спите, поклавши подушку між ніг.

Майбутній тато

Вагітність — важкий час не тільки для жінки. Що в першу чергу турбує майбутнього батька, коли він бачить, як росте живіт його дружини, і до нього приходить усвідомлення, що він дійсно скоро стане татом? Чи зможе він забезпечити маленької людини всім необхідним? Що потрібно приготувати до його появи? А може бути, доведеться переїхати? Гроші є значним стресором для багатьох чоловіків. І якщо вони усвідомлено приймали рішення про народження дитини, то під час вагітності вони подовгу і болісно задаються питаннями фінансового плану.

Але тривоги, звичайно, не обмежуються фінансами. Майбутні тата турбуються про здоров’я своїх коханих жінок, про здоров’я дитини, про те, як поява ще однієї людини в родині змінить всю сім’ю.

Зараз ідеальний час, щоб поговорити про все це з самим собою, а також зі своєю партнеркою. Нерідко сім’ї розпадаються незабаром після народження дитини не в останню чергу тому, що партнери не говорять один з одним про те, що їх турбує, вважаючи, що з появою малюка все владнається само собою. Але само собою нічого не відбувається. Так що спробуйте вирішити свої психологічні проблеми, і навчитися справлятися зі стресом, до появи на світ малюка. Не бійтеся звертатися по допомогу — це не є ознакою слабкості, а говорить про те, що ви свідомо ставитеся до свої труднощам і докладаєте зусиль, щоб впорається з ними.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.