Двадцять першому тиждень вагітності: планове обстеження

На двадцять першому тижні вагітності майбутні мами дійсно починають усвідомлювати, що вони чекають дитину. Зараз, коли живіт вже став великим, важко перестати вірити в те, що там і правда перебуває дитина. Як би дивно це не здавалося, але усвідомлення власної вагітності не завжди дається легко. Деякі мами тільки зараз починають по-справжньому хвилюватися про своє майбутнє материнство. Не потрібно нічого соромитися, це звичайні почуття. Поговоріть зі своїми друзями або родичами, у яких вже є діти — вони допоможуть вам впоратися з хвилюванням, і ви зрозумієте, що всі проходять під час вагітності через дуже складні періоди. Не бійтеся розповісти своєму чоловікові про те, що ви відчуваєте. Дуже ймовірно, що у нього є аналогічні побоювання, і він буде радий поговорити з вами про це.

Ваше тіло на 21-ому тижні вагітності

На цьому терміні у майбутньої мами росте не тільки живіт. Ваші груди помітно збільшуються, і на них вже могли з’явитися невеликі розтяжки. Запитайте вашу маму, чи з’явилися у неї розтяжки в період вагітності; якщо так, то, швидше за все, вони з’являться і у вас.

Болі в спині можуть бути ще однією ознакою двадцять першого тижня вагітності. Це викликано декількома факторами. По-перше, центр ваги тіла зміщується; по-друге, позначається вплив гормону релаксину. Релаксин допомагає зв’язкам і інших тканин розтягуватися під тиском зростаючого в матці дитини, і цей процес може бути болючим. Однак це необхідно, тому що згодом вплив цього гормону значно полегшить протікання пологів.

Можлива поява інших ознак двадцять першого тижня вагітності, зокрема, таких як підвищене газоутворення, запаморочення, сильна втома, варикозне розширення вен, і, іноді, навіть кровоточивість ясен. Крім того, волосся і нігті на цьому терміні починають рости помітно швидше, ніж раніше. Це відбувається через надходження великої кількості поживних речовин в організм — ви стали ретельніше стежити за харчуванням, приймаєте пренатальні вітамінні добавки, і так далі.

В кінці другого триместру вагітності значно посилюється апетит. Триразового харчування може бути недостатньо, тому рекомендується включити в свій раціон два або три перекушування. Основні прийоми їжі при цьому повинні стати менш рясними. Будь-яка їжа, в тому числі і закуски, повинні бути здоровими, так як вони визначають здоров’я вашої майбутньої дитини.

Ваша дитина на 21-ому тижні вагітності

Ви їли що-небудь гостре останнім часом? Якщо так, то дитина може стати аматором гострої їжі — або навпаки. У цей час дитина вже відчуває смак продуктів харчування, які ви їсте — до 21-му тижні вагітності його смакові сосочки практично повністю розвинені. Ковтаючи амніотичну рідину, дитина може скласти уявлення про вашому меню. Вага малюка зараз становить близько 340 г, а довжина його тіла дорівнює приблизно 25 см. Це майже як звичайна шкільна лінійка. До цього часу ви регулярно відчуваєте рухи дитини. Іноді він рухається ледь відчутно, а часом вам здається, що у вас народиться футболіст. Малюк продовжується розвиватися дуже швидкими темпами. Фактичне зростання сповільнюється, але всередині його маленького тіла відбувається розвиток різних органів. У нього ще немає повік і брів, а очі закриті шкірою — але до моменту пологів його очі вже будуть відкриватися і закриватися практично також, як у вас.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.