Двадцять другий тиждень вагітності: акуратніше з водою

Якщо хтось говорить вам, що ваш живіт зараз більше або менше, ніж повинен бути на двадцять другому тижні — пам’ятайте, що кожна вагітність протікає по-різному. Якщо ви регулярно відвідуєте свого лікаря, і він каже, що все йде нормально, значить, так і є.

Дитина

При вазі в 450 г і зростанні 27 см ваша дитина все більше починає бути схожим на мініатюрного новонародженого. Його губи, повіки і брови стають все більш чіткими, а в яснах вже почали розвиватися зуби. Очі малюка вже сформувалися, але в райдужних оболонках і раніше відсутній пігмент. Все тіло малюка, в тому числі глибокі складки шкіри, зараз покриває шар тонкого волосся — лануго. Ці волоски опаде, коли у дитини утворюється достатня жировий прошарок. У черевній порожнині дитини розвивається підшлункова залоза — орган, необхідний для виробництва деяких важливих гормонів.

Майбутня мама

Можливо, ви вже помітили кілька розтяжок у себе на животі — цілком можливо, що їх буде ще більше, так як зростання дитини і збільшення матки ще далеко не завершені. Щонайменше, у половини всіх вагітних жінок до пологів з’являються розтяжки. Ці невеликі смужки, текстура яких відрізняється від текстури шкіри; їх колір може варіюватися від рожевого до темно-коричневого (залежно від вашого кольору шкіри). Хоча найбільш часто вони з’являються на животі, вони можуть виникати і на сідницях, стегнах, стегнах і груди. Їх поява не пов’язане із зайвою вагою або поганим доглядом за шкірою; ймовірно, це обумовлено генетичними особливостями та впливом гормонів. До речі, іноді розтяжки з’являються у жінок, які не були вагітні, а також у чоловіків.

Зміни, які відбуваються з жінкою в другому триместрі вагітності, не обмежуються збільшенням живота і появою розтяжок.

Наприклад, у багатьох майбутніх мам волосся стає більш густим і блискучим. В дійсності, їх не стало більше, просто вони випадають менше звичайного — це пов’язано з вплив гормонів, які сповільнюють багато процесів в організмі вагітної. Після пологів шевелюра швидко повернеться до свого попереднього стану.

Підвищення рівня андрогенів — чоловічих статевих гормонів, може викликати посилений ріст волосся на підборідді, верхній губі, а також на руках і ногах. На щастя, гоління, воскова епіляція, шугарінг і інші способи видалення волосся є безпечними під час вагітності, так що сміливо користуйтеся ними.

Деякі жінки стверджують, що їх шкіра ніколи не виглядала так добре, як під час вагітності. Інші ж стикаються з різними косметичними проблемами, найбільш часто — акне. Багато аптечні засоби проти акне можуть бути небезпечні при вагітності, тому перед їх використанням проконсультуйтеся з лікарем.

На 22-ому тижні вагітності, або трохи пізніше, можуть почати темніти ареоли — області навколо сосків. Така гіперпігментація є нормальною і, як правило, повністю або частково зникає вже через кілька тижнів після пологів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.