Двадцять дев’ятий тиждень вагітності: час придумати ім’я для малюка

У цей час дитина поводиться дуже активно . Іноді лікар рекомендує вагітним жінкам кожен день протягом деякого часу рахувати удари і поштовхи дитини. Обов’язково повідомте лікаря, якщо ви помітите, що дитина стала менш активний. В кінці третього триместру, коли в матці буде зовсім мало вільного місця, зниження активності станеться природним чином, проте двадцять дев’ятий тиждень вагітності — час активного руху малюка.

Дитина

Зараз ваш малюк важить близько 1,1 кг, а довжина його тіла — 38-40 см. Його м’язи і легені продовжують розвиватися, а його голова стає все більше, щоб звільнити місце для зростаючого мозку. Щоб задовольнити зростаючі потреби його маленького організму, вам потрібно вживати в їжу багато білків, вітаміну С, фолієвої кислоти і заліза. Крім того, оскільки його кісткам потрібно багато кальцію, не забувайте щодня пити молоко і / або вживати в їжу молочні продукти. У третьому триместрі кістки дитини поглинають близько 250 мг кальцію щодня, завдяки чому скелет стає більш міцним.

Майбутня мама

Такі симптоми вагітності, як печія і запори, на цьому терміні проявляються в повну силу. Один з жіночих статевих гормонів, прогестерон, розслаблює м’язові тканини у всьому тілі, в тому числі і в шлунково-кишковому тракті. Це, а також те, що внутрішнім органам стає тісно через матки, що збільшується, призводить до уповільнення травного процесу, і, як наслідок, до запору. Іншим наслідком активності прогестерону є печія і метеоризм. Регулярні фізичні навантаження і вживання достатньої кількості клітковини допоможуть дещо послабити ці симптоми.

Збільшення розміру та ваги матки також може сприяти розвитку геморою. Це порушення досить часто зустрічається у вагітних, але, на щастя, зазвичай проходить вже в перші тижні після пологів.

Щоб пом’якшити симптоми геморою, не сидіть і не проводите на ногах багато часу поспіль і робіть холодні компреси з відвару гамамелісу.

При інтенсивних симптомах геморою попросіть лікаря порекомендувати вам безпечний засіб для полегшення вашого стану.

Питання тижня: годування грудьми

На 29-ому тижні вагітності вже потрібно задуматися про те, як ви годуєте вашу дитину. Суміші для штучного вигодовування постійно удосконалюються, але фахівці одноголосно говорять про те, що при відсутності протипоказань для дитини немає нічого корисніше грудного молока. Воно забезпечує дитину не тільки ідеальним поєднанням жирів, білків і поживних речовин, але і антитіл, які забезпечують йому захист від різних захворювань.

Однак годування грудьми корисно не тільки для дитини. Коли жінка годує грудьми, у її організму виробляється гормон окситоцин, який викликає скорочення матки. Завдяки цьому матка зменшується до свого колишнього розміру. У перший час ці скорочення можуть бути болісними.

Крім того, для грудного вигодовування організму потрібні калорії. Організм використовує для вироблення молока жирові відкладення, завдяки чому ви швидше втратите набрана під час вагітності вага.

Нарешті, годування грудьми створює більш міцний зв’язок між матір’ю і дитиною. Деякі фахівці кажуть, що у дітей, яких грудьми, в майбутньому менш схильні до різних психічних порушень, ніж ті, кого годують штучними сумішами.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.