Двадцять четвертого тиждень вагітності: підготовка нового життя

Продовжуйте стежити за своїм харчуванням. На двадцять четвертому тижні апетит у деяких жінок слабшає — здається, що їжі вже нікуди поміщатися. Однак це тільки другий триместр; апетит може посилитися і ослабнути ще не один раз, але ваше завдання — постійно забезпечувати дитину всіма важливими живильними речовинами.

Дитина

За минулий тиждень дитина набрав у вазі близько 110 г, і тепер він важить майже півкілограма. Довжина його тіла — близько 30 см; тканини в його організмі поступово ростуть, скоро почне накопичуватися підшкірний жир, і дитина стане більш пропорційним і схожим на новонароджених малюків. Його мозок зараз росте дуже швидко, і смакові рецептори продовжують розвиватися. У легких почалася вироблення сурфактанта, речовини, завдяки якому легеневі альвеоли малюка не злипнуться, коли він почне дихати після пологів. Його шкіра досі тонка і напівпрозора, але скоро вона почне змінюватися.

Майбутня мама

В останні кілька тижнів верхній край матки піднявся вище пупка — тепер вона розміром приблизно з футбольний м’яч.

Як правило, між 24-ою і двадцять восьмим тижнями вагітні жінки проходять скринінг на рівень глюкози. З його допомогою можна встановити наявність гестаційного діабету — пов’язане з вагітністю підвищення рівня цукру в крові. При відсутності лікування діабет збільшує ризик ускладнень при вагінальних пологах і необхідність кесарева розтину, оскільки при цьому захворюванні дитина виростає дуже великим, особливо у верхній частині тіла. Гестаційний діабет також підвищує ризик розвитку інших ускладнень у дитини, зокрема, таких як низький рівень цукру в крові після народження. Позитивний результат тесту на рівень глюкози не завжди означає, що у вас гестаційний діабет. При такому результаті потрібно пройти тест на переносимість глюкози, який допомагає встановити наявність порушень у пацієнтки.

Багато лікарів рекомендують в цей період є не три рази на день, а п’ять-шість разів, невеликими порціями. Це сприяє кращому перетравленню і засвоєнню їжі, а також допомагає уникнути різких змін рівня цукру в крові.

За відсутності медичних протипоказань продовжуйте регулярно займатися спортом; плавайте, танцюйте, гуляйте на свіжому повітрі. Це допоможе зменшити набряки, які, ймовірно, вже почали з’являтися на цьому терміні, і додасть вам сил.

Регулярно зволожуйте шкіру, особливо в області живота, грудей і стегон — це не зменшить ризик появи розтяжок, але допоможе запобігти свербіж, який виникає, оскільки шкіра розтягується.

Під час відпочинку тримайте ноги якомога вище — наприклад, піднімайте їх на спинку дивана, на якому лежите. Це допоможе впоратися з набряками і зменшити симптоми варикозного розширення вен.

Не нехтуйте вашим емоційним здоров’ям. Постарайтеся по можливості знизити рівень стресу. Гуляйте на свіжому повітрі щодня, слухайте музику, грайте з домашніми тваринами, займіться творчістю. Якщо ви помічаєте, що рівень тривожності не знижується, незважаючи на вжиті вами заходи і / або ви протягом тижня і більше постійно перебуває в пригніченому стані, негайно зверніться до лікаря. Депресія під час вагітності не є рідкістю; пам’ятайте, що це небезпечне порушення, з яким людина в більшості випадків не може впоратися самостійно.

Якщо ви ще не почали облаштовувати дитячу кімнату, займіться цим зараз. Вибрати меблі, фарби або шпалери для стін (ремонтні роботи краще доручити іншим людям — вам зараз шкідливо дихати випарами хімічних фарб), наділяв, подушки, і так далі. Ці приємні клопоти можуть бути прекрасним засобом проти стресу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.