Духи і здоров’я — як зменшити можливі ризики?

загрузка...

Стефан Еллінека назвав духи мрією, укладеної в флакон. У гонитві за мрією, ми часто так захоплюємося, що не замислюємося про складних хімічних поєднаннях, що дають нашим улюбленим парфумам цей неповторний, запаморочливий аромат. Як не дивно, використання більшості популярних парфумів становить певний ризик для нашого здоров’я.

Алергічні реакції

Оскільки для складання духів використовуються хімічні компоненти, парфуми можуть викликати хімічну або алергічну реакцію шкіри. Висип, кропив’янка, дерматит і екзема — ось далеко не самі серйозні наслідки зловживання улюбленими духами, які за своїм хімічним складом не підходять для вашої шкіри.

Перш ніж користуватися новими парфумами, завжди перевірте їхню сумісність зі шкірою — нанесіть кілька крапель парфуму на внутрішню сторону зап’ястя і зачекайте реакції шкіри — бажано, не менше доби. Якщо на ділянці з’явиться висип або інші алергічні прояви, негайно припиніть користуватися парфумами і запишіть всі інгредієнти парфуму. Якщо алергічна реакція протікає особливо важко і болісно, зверніться за медичною допомогою. При відсутності реакції можете сміливо користуватися парфумами.

Хвороби, пов’язані з навколишнім середовищем

Останнім часом все частіше говорять про зв’язок між використанням парфумів і хворобами екологічного характеру. Багато хто впевнений, що вдихання духів (тобто містяться в них шкідливих хімічних компонентів) негативно відбивається на здоров’ї. Хоча вивченню цього питання присвячено небагато клінічних досліджень, кількість людей, щодня звертаються до лікаря зі скаргами на подразнення подібного роду, воістину викликає подив.

Важко повірити в те, що нешкідливий, на перший погляд, парфум може становити небезпеку для здоров’я, проте багато парфумерні засоби дійсно містять токсичні інгредієнти. До складу сучасних косметичних і парфумерних засобів входять синтетичні хімікати, отримані з таких інгредієнтів, як продукти переробки кам’яного вугілля та бензин, тобто коли ви наносите на шкіру парфум, ви, по суті, наносите ці компоненти. При випаровуванні і попаданні в повітря вони викликають у оточуючих алергічні прояви — чхання, кашель, сльози, задишку, головний біль, запаморочення і нудоту.

За статистикою, більше 20-30% населення планети страждає від алергії на те чи інше синтетична речовина. Однак більшість з них ніколи не звертається до лікаря, оскільки не усвідомлює свого захворювання. Але навіть у цьому випадку занепокоєння з приводу поширення хвороб, які передаються через навколишнє середовище, змушує багато установ та школи заборонити використання парфумів.

Як зменшити ризик для здоров’я

Повністю уникнути ризику для здоров’я, пов’язаного з використанням парфумерних засобів, практично неможливо — вони занадто поширені. Тим не менш, в наших силах зменшити можливі негативні наслідки — припинити користуватися парфумами або спробувати обмежити час, який ми проводимо в громадських місцях, де відбувається змішання різних ароматів.

Якщо в минулому ви ніколи не стикалися з подібними проблемами і продовжуєте користуватися парфумами, просто пам’ятайте про можливі наслідки, які ваша любов до парфумерії може мати для оточуючих.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.