Другий тиждень вагітності — коли вирують гормони

Другий тиждень вагітності починається з гормональних змін. Саме ці зміни дозволяють провести тест на вагітність. Так що на другому тижні жінка вже може підтвердити свою вагітність і звернутися за консультацією до акушера-гінеколога — не варто з цим тягнути.

Гормональні зміни в організмі жінки на другому тижні вагітності

Після впровадження заплідненої яйцеклітини в матку на другому тижні вагітності в крові та сечі жінки з’являється хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), який називають також гормоном вагітності.

ХГЧ починає вироблятися після впровадження зародка в слизову оболонку матки. Його виділяє хоріон — зовнішня оболонка зародка з ворсинами, які щільно імплантуються в стінку матки.

ХГЧ стимулює роботу жовтого тіла — залози, яка утворилася в яєчнику на місці лопнув після овуляції фолікула. А так як основною гормон, що виділяється жовтим тілом, — прогестерон, то його кількість в крові значно підвищується. Саме прогестерон сприяє підготовці порожнини матки до прийому зародка, його правильному впровадженню в слизову оболонку матки, розвитку в матці зародка в перші тижні вагітності. Прогестерон також пригнічує скорочення м’язів матки, попереджаючи тим самим передчасне переривання вагітності.

На другому тижні вагітності кількість ХГЧ в крові і сечі вагітної жінки ще незначно, його можна виявити тільки за допомогою дуже чутливого тесту, але потім воно подвоюється кожні два дні. Починаючи з 10-го тижня вагітності ріст ХГЧ припиняється і з 12-го тижня йде на спад. Це говорить про те, що жовте тіло припиняє функціонувати і всю роботу по забезпеченню організму вагітної жінки гормонами бере на себе сформувалася плацента.

Хоріонічний гонадотропін людини — це один з найважливіших показників наявності вагітності і її благополучного розвитку. ХГЧ складається з двох субстанцій — альфа і бета. Субстанція альфа ідентична такій же субстанції гормонів гіпофіза (фоллікулстімулірующего — ФСГ, лютеїнізуючого — ЛГ і тиреотропного — ТТГ), субстанція бета характерна тільки для ХГЧ.

Якщо ХГЧ з’являється в крові невагітних жінок і чоловіків, то це може говорити про наявність в їх організмі гормонозалежної пухлини або кісти.

Зміни в організмі жінки на другому тижні вагітності

На другому тижні вагітності під вплив гормонів у жінки можуть з’явитися нудота, сонливість, підвищений апетит, збільшення і болючість молочних залоз.

На другому тижні вагітності зародок знаходиться вже в порожнині матки. Після імплантації в матку заплідненої яйцеклітини її слизова оболонка починає змінюватися. У ній розростаються додаткові артерії і з’являються великі децидуальної клітини, багаті глікогеном (глікоген — це запаси глюкози, необхідної для отримання енергії).

Оболонка, що оточує зародок, ще якийсь час зберігається і через неї з порожнини матки до зародка надходить білкова рідина, яка оточує зародок. Клітини зародка стають неоднорідними, вони поділяються на поверхневі бластомери, що дають початок трофобласту (з нього в подальшому утворюється плацента) і лежать всередині більш великі бластомери — ембріобласт (з нього утворюється тіло зародка).

Трофобласт грає головну роль в процесі впровадження зародка в матку. Клітини трофобласта виділяють ферменти, що руйнують епітелій матки, що дозволяє зародку глибоко впроваджуватися в слизову оболонку матки. У місці впровадження до кінця другого тижня вагітності утворюється хоріон — зовнішня оболонка плоду, покрита ворсинами, вростає в слизову оболонку матки і беруть участь у процесі утворення плаценти.

Клітини зародка в порожнині матки діляться, і до кінця другого тижня вагітності зародок складається з двох неоднакових по величині бульбашок, які в одному місці стикаються між собою, утворюючи так званий зародковий щиток, з якого надалі буде утворюватися саме тіло зародка. Менший з бульбашок, звернений до стінки матки, називається ектодермального або амніотичній бульбашки, з нього у подальшому утворюється оболонки плоду і плацента. Більший за розмірами пухирець називається ентодермальні — з нього формується тіло плоду.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.