Другий підборіддя: бережіть овал обличчя змолоду

загрузка...

Другий підборіддя — це відкладення підшкірного жиру у шиї, звисаюче і утворить складку, яка виглядає, як друге підборіддя. Найчастіше друге підборіддя є у людей з надмірною вагою і ожирінням, а також у літніх людей, проте він може утворитися і у людини з нормальною вагою — це залежить від структури кістки і ступеня еластичності шкіри. Другий підборіддя стає особливо помітний, коли людина відкриває рот або нахиляє голову.

Позбутися від другого підборіддя, або хоча б зробити його менш помітним, можна кількома способами.

 • Зверніть увагу на свою поставу. Якщо ви постійно сутулиться, ходите з опущеною головою, можливо, вам і оточуючим лише здається, що у вас є другий підборіддя. Іноді він зникає, варто вам тільки випрямити спину. Якщо друге підборіддя не зникає — нічого страшного, з цим можна впоратися.
 • Зверніться до лікаря. Іноді друге підборіддя частково або повністю є результатом застою рідини. Якщо лікар виявить у вас таку проблему, ймовірно, він порекомендує вам пройти курс з декількох сеансів масажу — це поліпшить відтік рідини і заодно допоможе вирішити деякі проблеми з поставою.
 • Фізична активність. Регулярні фізичні навантаження допомагають тримати тіло в тонусі; вони стимулюють роботу серцево-судинної та лімфатичної систем. Не важливо, будете ви регулярно займатися в спортзалі, здійснювати піші або велосипедні прогулянки, танцювати або плавати. Головне — підтримувати певний рівень активності, який не дозволить вашому тілу стати в’ялим. Систематичне спалювання одержуваних калорій запобігає відкладення підшкірного жиру, а значить, і освіта другого підборіддя.
 • Харчування. Помірне і збалансоване харчування суттєво знижує ймовірність утворення другого підборіддя. Зробіть основою свого меню фрукти, овочі, бобові та рибу. Відмовтеся від простих вуглеводів і транс-жирів. Це не тільки позбавить вас від другого підборіддя, але і захистить від серйозних проблем зі здоров’ям.
 • Зволожуйте шкіру. Регулярне зволоження шкіри допоможе зберегти її еластичність і запобігти появі другого підборіддя. Двічі на день наносьте зволожуючий крем на обличчя і шию; як мінімум один раз в день необхідно наносити зволожуючий молочко на все тіло.
 • Змініть зачіску. Стрижки довжиною до підборіддя і довге волосся привертають увагу до підборіддя. Короткі стрижки з пасмами різної довжини, навпаки, відволікають увагу від підборіддя і шиї.
 • Не носіть одяг з вузьким коміром, по можливості, не застібайте сорочки на всі гудзики і відмовтеся від краваток. Напевно, вам доводилося бачити, як друге підборіддя у когось виступає над коміром або краваткою — видовище комічне, і вже точно не привабливе. З тієї ж причини потрібно відмовитися від прикрас, що нагадують собачий нашийник. Замість цього віддавайте перевагу одягу з відкритою горловиною та довгим намистом. Сорочки і блузи можна носити, розстебнувши верхні гудзики.
 • Вправи для другого підборіддя

  Щоб позбутися від другого підборіддя, рекомендується робити ці вправи щодня:

 • Встаньте прямо, злегка нахиливши голову вперед. Повільно підніміть голову і відхиліть її якнайдалі назад, але так, щоб ви не відчували занадто сильного напруги. Щільно зімкніть губи, відчуйте, як напружуються м’язи шиї. Порахуйте до десяти і розслабтеся, поверніться у вихідне положення. Виконайте вправу 10 разів підряд.
 • Встаньте прямо, злегка нахиливши голову вперед. Широко відкрийте рот і витягніть язик якомога далі вперед. Порахуйте до десяти і розслабтеся. Повторіть вправу ще 10 разів.
 • Встаньте прямо. Витягніть нижню губу якомога далі вперед, порахуйте до десяти, розслабтеся. Повторіть вправу 10-15 разів.
 • Стійте прямо. Витягніть підборіддя вперед, так, щоб відчути напругу в м’язах. Порахуйте до десяти. Повторіть вправу 10-15 разів.
 • Сядьте, випрямити спину. Нахиліть голову якнайдалі назад, і кілька разів поспіль відкривайте і закривайте рот, відчуваючи, як напружуються і розтягуються м’язи.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.