Другі пологи і їх перебіг — второваною стежкою

Плануючи другу або наступну вагітність, жінка замислюється про те , як вона буде протікати, яких ускладнень чекати від других пологів і чи будуть вони. Як правило, другі пологи, як і друга вагітність не буде схожа на першу, як би цього хотілось або не хотілось майбутній мамі. Як говориться: «Не можна увійти в одну річку двічі». Існує думка, що другі пологи протікають набагато легше і швидше, ніж перші. З цим не можна не погодитися з ряду причин.

Повторні пологи

Повторні пологи — це другі, треті і наступні пологи. На їх тривалість і легкість перебігу впливають і здоров’я жінки, і її спосіб життя, і перенесені стреси і втому. Вони, безсумнівно, коротше перших пологів і пов’язано це з готовністю пологових шляхів жінки до пологів, здатністю більш легко розтягуватися, а значить, і відкриватися шийці матки під час переймів.

Перебіг других пологів у першому періоді

Як вже говорилося, шийка матки «пам’ятає» попередні пологи, і тому її відкриття буде відбувається швидше, а головне, менш болючіше. Крім того, майбутня мама готова до сутичок психологічно і фізично, знає, як правильно дихати, де і коли робити масаж для полегшення болю, яку необхідно прийняти позу, для зручності та швидкого розкриття шийки матки. При повторних пологах підготовчі сутички протікають швидше і непомітно, і часто вони відразу стають родовими. В результаті, період сутичок у повторнородящих жінок коротшає з 10-12 годин, що характерно для первісток, до 6-8 годин.

Перебіг других пологів у другому періоді

Другий період пологів, або період вигнання плоду, як відомо, супроводжується потугами і народженням дитини теж має свої відмінності під час повторних пологів. Породілля вже знайома з механізмом потуг і буде більш продуктивніше і правильніше тужитися, а в перервах між переймами легко відновлювати дихання. Також, грає роль і фізіологічна сторона стану родових шляхів. Дитині набагато легше «пройти» по дорозі, второваним первістком. Тканини промежини розтяжним, що знижує ризик розривів і знімає необхідність в епізіотомії. Все це не може не позначитися на тривалості потужного періоду, і він також коротшає приблизно до п’яти хвилин.

Повторні пологи після кесаревого розтину

У даній ситуації присутні два варіанти: самостійні пологи або повторне кесарів розтин. На сьогоднішній день втрачає свою актуальність фраза, так улюблена акушерами: «Одного разу кесарів — завжди кесарів». В даний час цілком припустимо дозволити жінці самостійні пологи на наступних умовах: відсутні показання до операції, колишні в минулий раз, заможний рубець на матці і фізичний стан породіллі. Тому, якщо, наприклад, було неправильне положення плоду (поперечне або тазове) під час попередньої вагітності, то це зовсім не говорить про те, що під час повторної вагітності ситуація повториться і буде потрібно повторне кесарів розтин. Так чому б жінці вдруге не спробувати народжувати через природні родові шляхи?

Причини ускладнень під час других пологів

 • Вік матері;
 • Жінка з часом не молодіє і це непорушна істина. Звичайно, в 20 років виносити і народити здорову дитину набагато простіше, ніж у 35. З віком організм жінки накопичує різні токсини (виробничі шкідливості, паління), а також у неї з’являються хронічні захворювання, що не може не позначитися на вагітності, і природно пологах. Яйцеклітини стають старше, що може викликати вроджену патологію або каліцтва плода.

 • Хронічні захворювання;
 • Хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, вади серця, гіпертонічна хвороба та інші можуть утяжелить другі пологи, що потребує додаткового спостереження під час вагітності та пологів у спеціалізованому пологовому будинку.

 • Аборти і викидні в перерві між пологами;
 • Відомо, що вискоблювання порожнини матки не може пройти без наслідків. Аборти і викидні можуть призвести до низької плацентації або передлежанні плаценти, що позначиться на повторних пологах. Крім того, в пологах у таких жінок може порушитися скорочувальна здатність матки і призведе до аномалій пологових сил або до кровотечі.

 • Перенесені запальні захворювання статевих органів або міома матки.
 • Запальні захворювання теж залишають свій слід і впливають на повторні пологи так само, як перенесені аборти. З міомою матки жінка може «дати» кровотеча в пологах або слабість родових сил та інше.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.