Довгострокові ефекти косметичної хірургії: «багаж» на все життя

Крім звичайних ризиків хірургії, пов’язаних з анестезією, інфекціями і лікарськими помилками, є деякі фізичні і психологічні довгострокові ефекти, пов’язані з пластичною хірургією. Більшість косметичних операцій, таких як підтяжка обличчя, повік або ліпосакція починають втрачати свою дію приблизно через десять років. Додаткові операції часто потрібні, щоб підтримати косметичну процедуру у зв’язку зі старінням пацієнта.

Спосіб життя

На ефект підтяжки обличчя або абдомінопластики впливають час і старіння пацієнта, але є й інші чинники способу життя, які дають негайні негативні ефекти. Куріння переважує багато переваги, отримані в результаті пластичної хірургії. Безпосередній вплив нікотину може негативно позначатися на результатах періодентальной хірургії, збільшуючи ризик хвороб ясен. Куріння в цілому впливає на здатність організму одужувати, і у деяких пацієнтів, які курять, іноді нерви так і не відновлюються. Неправильне харчування і брак сну також впливають на довгострокові результати косметичної хірургії.

Психологічні ефекти

Пацієнти, у яких реалістичні очікування щодо пластичної хірургії, зазвичай не страждають від психологічних наслідків, говорять дослідники з Американської психологічної асоціації. Пацієнти, у яких завищені очікування, наприклад, вони припускають, що після операції у них зміниться особисте життя і виросте самооцінка, можуть переживати періоди депресій чи занепокоєння. Пацієнти, у яких вже були неврози, більш схильні до негативних психологічних реакцій, наступним за пластичною операцією. Незадоволені пацієнти можуть звертатися за подальшими операціями або у них проявляється схильність до саморуйнування. Хоча досліджень довгострокового впливу пластичних операцій на психіку було мало, проводяться дослідження, включаючи спеціальні курси для хірургів про те, як консультувати пацієнтів перед операцією.

Шрами

Більшість пластичних хірургів докладають максимум зусиль, щоб приховати і мінімізувати шрами, які залишаються від операцій. Первісна пухлина і темні шрами, які виникають відразу після операції зазвичай проходять за перші пару місяців. Дотримуйтесь рекомендацій лікаря, коли дбаєте про місця розрізів, щоб на них не утворилися великі шрами. Уникайте підйому тяжкості і інших навантажень перші кілька місяців, щоб все заживає як потрібно і шрами були практично непомітними.

Відмітини

Розриви кровоносних судин — нечастий, але зустрічається побічний ефект пластичних операцій. Зазвичай вони проявляються на місці операції, на носі або навколо розрізу. Хоча й маленькі, червоні точки часто залишаються назавжди.

Імплантація грудей

Тривають дослідження, мета яких — з’ясувати довгострокові ефекти грудних імплантів і різних методів імплантації. Після декількох років випробувань і досліджень, Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) нарешті схвалило використання імплантів із силіконового гелю в 2006 році. Довгострокові ефекти вивчаються. Найпоширеніші побічні ефекти — тривалі болі і чутливість, протечка імпланту і невдоволення пацієнток тим, як виглядає груди після операції. Прочитайте поради FDA про довгострокові ефекти грудних імплантів, щоб отримати повну інформацію про ризики перед операцією.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.