Достинекс — засіб попередження лакаціі

Достинекс (активна речовина — каберголін ) застосовується для попередження лактації відразу ж після пологів, для зупинки вироблення грудного молока в процесі грудного вигодовування, а також для попередження лактації в деяких необхідних випадках — наприклад, після викидня чи аборту. Достинекс пригнічує лактацію за рахунок зупинки вироблення гормону пролактину.

Показання до застосування

Достинекс — похідне допамінергіческого ерголіну, здатний на тривалий період часу знизити рівень гормону пролактину. Достинекс діє на організм, безпосередньо стимулюючи допамін-2 рецептори гіпофіза, тим самим сповільнюючи вироблення пролактину.

Достинекс, прийнятий в перший же день після пологів, ефективно пригнічує лактацію, нагрубання молочних залоз і біль у грудях у сімдесяти-дев’яноста відсотках всіх випадків. При триваючому грудному вигодовуванні дію Достинексу ще ефективніше — один міліграм Достинексу, розбитий на чотири дози для прийому протягом двох днів, зупиняє лактацію, знімає біль у грудях і нагрубання молочних залоз у вісімдесяти п’яти відсотках всіх випадків.

Достинекс застосовується для лікування різного роду розладів, пов’язаних з гіперпролактинемією (підвищенням рівня гормону пролактину в крові) — в тому числі аменореї, олігоменореї, ановуляції, галактореї. Прийом Достинекс показаний пацієнтам з аденомою виробляє пролактин гіпофіза (пролактинома), ідіопатичною гіперпролактинемією, синдромом «порожнього турецького сідла» зі пов’язаної гіперпролактинемією. Ефективність дії Достинексу при лікуванні подібного роду розладів підтверджена численними медичними дослідженнями: так, наприклад, результати досліджень показують, що Достинекс нормалізує рівень пролактину в крові у вісімдесяти чотирьох відсотках випадків гіперпролактинемії, нормалізує менструальний цикл у вісімдесяти трьох відсотках випадків аменореї і відновлює овуляцію у вісімдесяти дев’яти відсотках випадків ановуляції. Зменшення розмірів пухлини при регулярному прийомі Достинексу спостерігається в п’ятдесяти — дев’яноста відсотках випадків мікро-або макропролактіноми у жінок і чоловіків.

Застосування і дозування

Достинекс призначений для прийому внутрішньо. Найкраще приймати препарат одночасно з їжею.

 • Для придушення лактації одну дозу препарату (один міліграм Достинексу у двох таблетках по полмілліграмма) необхідно прийняти в перший день після пологів.
 • Для припинення лактації рекомендована доза становить по чверті міліграма Достинексу кожні дванадцять годин протягом двох днів (в загальній складності один міліграм).
 • Рекомендована початкова доза Достинексу для лікування будь-якого роду розладів, пов’язаних з гіперпролактинемією, становить полмілліграмма на тиждень (доза препарату при тривалому лікуванні постійно збільшується до двох або більше міліграмів на тиждень). Тижнева доза препарату може бути прийнята одноразово або ж розділена на дві або більше субдоз залежно від індивідуальної переносимості Достинексу. Повернення симптомів гіперпролактинемії зазвичай спостерігається через достатньо великий термін після припинення прийому Достинексу — до півроку і більше.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.