Достинекс: інструкція із застосування — як знизити ризик побічних ефектів?

Достинекс застосовується для зупинки вироблення грудного молока (лактації) після пологів , аборту або викидня. Препарат випускається у формі таблеток для прийому всередину і належить до класу агоністів допаміну — медіатора нервової системи, передавального імпульси в мозок. Достинекс показаний тільки для дорослих і не рекомендований для дітей у віці молодше шістнадцяти років.

Дозування

Приймати Достинексу необхідно одночасно з їжею або запивати рідиною — це допоможе знизити ризик появи побічних ефектів, зокрема, нудоти або блювоти.

 • Для запобігання лактації (виробництва грудного молока) після пологів необхідно прийняти один міліграм Достинексу (дві таблетки по полмілліграмма) на наступний день після пологів.
 • Щоб зупинити лактацію вже після початку грудного вигодовування, необхідно приймати чверть міліграма препарату (половину таблетки Достинексу) кожні дванадцять годин протягом двох днів.
 • Щоб знизити рівень пролактину в інших ситуаціях, необхідно впродовж тижня приймати по половині таблетки Достинексу в день (до прикладу, одну половину таблетки в понеділок, другу — у вівторок). Дозу препарату необхідно поступово збільшувати до максимальної (складової чотири з половиною міліграма).
 • Після початку прийому Достинексу рекомендується повільно і обережно міняти положення тіла при спробі встати, сісти або лягти, оскільки Достинекс може викликати зниження артеріального тиску і, тим самим, викликати запаморочення і слабкість при спробі змінити позу. При прийомі Достинексу рекомендується відмовитися від алкоголю і лікарських препаратів, що провокують млявість і сонливість — всі вони збільшують ризик появи запаморочення при прийманні Достинексу. У процесі лікування Достинексом рекомендується кожні кілька днів вимірювати артеріальний тиск. При пропуску щоденної дози препарату можна приймати дві дози Достинексу одночасно.

  Достинекс не рекомендований у наступних випадках:

 • При гіперчутливості до каберголіну, діючій речовині Достинексу, і іншим алкалоїдів ріжків (перголід, бромокриптину, лісуріду, ерготамін або ергометрин).
 • При тяжких захворюваннях печінки.
 • При високому артеріальному тиску під час вагітності, викликаному токсемією (зараженням крові).
 • При лікуванні антидепресантами і іншими препаратами, що пригнічують симптоми психічних розладів, а також при душевних захворюваннях, пов’язаних з дітонародженням (післяпологовому психозі).
 • При вагітності або грудному вигодовуванні
 • Деякі лікарські препарати можуть знизити ефективність Достинексу — в тому числі ліки, що знижують артеріальний тиск, ліки, що застосовуються для лікування психічних розладів (наприклад, клопромазін, галоперидол), ліки від нудоти і блювання (домперидон, метоклопрамід).

  Деякі лікарські препарати можуть підвищити рівень Достинексу в крові і спровокувати появу побічних ефектів — в тому числі ліки, що застосовуються для придушення симптомів хвороби Паркінсона, препарати для лікування мігрені (перголід, ерготамін, бромокриптин, дигідроерготамін), антибіотики (еритроміцин).

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.