Достинекс і алкоголь — небезпека прийому очевидна

Незважаючи на те, що в інструкції до Достинекс нічого не говориться про його сумісності з алкоголем, неважко собі уявити, яка дія може надавати таке поєднання. Тому як і Достинекс, і алкоголь надають активний вплив на центральну нервову систему.

Як діє Достинекс

Достнекс є інгібітором секреції пролактину, гормону гіпофіза, велика кількість якого в крові здатне викликати різні порушення в організмі жінок і чоловіків. Він пригнічує дію гонадотропних гормонів гіпофіза (фоллікулстімулірующего і лютеїнізуючого), а також гормонів гіпоталамуса, які стимулюють секрецію цих гормонів. Знижується і кількість жіночих статевих гормонів естрогену і прогестерону. Така дія призводить до сповільненого дозріванню яйцеклітини і відсутності овуляції (виходу яйцеклітини з яєчника), тобто до безпліддя. Під час годування дитини грудьми цей фізіологічний механізм попереджає вагітність.

У чоловіків велика кількість пролактину викликає збільшення грудних залоз, їх розвиток за жіночим типом (гінекомастію) і зниження в крові рівня чоловічих статевих гормонів.

Механізм дії Достинексу заснований на тому, що він стимулює роботу допамінових рецепторів, в результаті чого в крові підвищується кількість допаміну, який пригнічує секрецію пролактину. Допамін — це нейромедіатор, тобто речовина, за допомогою якого нервове збудження передається з нейрона на нейрон. Допамін також називають гормоном задоволення — саме він відповідає за стан приємною задоволеності в нашому організмі.

В результаті дії Достинексу в організмі жінки пригнічується секреція пролактину і підвищується секреція гормонів гіпоталамуса, гонадотропних гормонів гіпофіза і жіночих статевих гормонів, що призводить до нормалізації менструального циклу і до придушення лактації. В організмі чоловіка Достинекс також збільшує рівень допаміну в крові, пригнічує секрецію пролактину, що призводить до підвищення рівня в крові чоловічих статевих гормонів.

Дія Достинексу починається через три години і триває від однієї до чотирьох тижнів.

Як діє алкоголь на гіпоталамо-гіпофізарну систему

Алкоголь, так само, як і Достинекс, робить активний вплив на центральну нервову систему. Дія його двофазним: спочатку збудження, а потім гальмування діяльності центральної нервової системи. Алкоголь є отрутою для клітин головного мозку (нейронів), тому повністю його вплив на того чи іншої людини вгадати неможливо: все залежить від індивідуальних особливостей організму і спадковості.

Людина вживає алкоголь для того, щоб отримати задоволення, механізм отримання такого задоволення заснований на тому, що посилюється дію допаміну за рахунок придушення дії біологічно активних речовин, які є його антагоністами. Тому, якщо алкоголь вживається нечасто, людина отримує від нього задоволення, тобто на фоні прийому алкоголю збільшується кількість допаміну в крові, а кількість пролактину знижується.

Якщо ж людина вживає алкоголь регулярно, допаміну поступово стає все менше, тому люди, які зловживають алкоголем, отримують від нього менше задоволення. А вживають спиртне вони з метою стимуляції активності і зняття стану похмілля. У таких випадках з’являються ознаки ураження гіпофіза алкоголем: загальна слабкість, млявість, загальмованість, зниження апетиту і маси тіла, блідість і сухість шкіри, набряклість обличчя, крихкість кісток. На цьому тлі секреція допаміну знижується, а пролактину збільшується.

Який ефект можливий при вживанні алкоголю на фоні лікування Достинексом

Може бути, як передозування Достинексу, так і неефективність його дії. Передозування виникне в тому випадку, коли людина не зловживає алкоголем, а одноразово споживе його під час курсу лікування Достинексом. Алкоголь викличе підвищений вміст в крові допаміну, що приведе до появи ознак передозування цього препарату. В залежності від фортеці і кількості випитого алкоголю людина може або нічого не відчути, чи у нього з’являться нудота, блювання, біль у животі, запор. Особливо небезпечно зниження артеріального тиску — це може призвести до непритомності або до колапсу. З’являються також головний біль, різка загальна слабкість, пітливість, сонливість або збудження, судоми в литкових м’язах, порушення свідомості, галюцинації. Такій людині потрібна негайна медична допомога.

Якщо ж людина регулярно вживає спиртне, то Достинекс може не викликати в нього потрібного лікувального ефекту.

Достинекс і алкоголь несумісні, і якщо людина не в змозі відмовитися від прийому спиртного, то Достинекс приймати немає ніякого сенсу.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.