Дону — ліки для хворих суглобів

Дона — це лікарський препарат для лікування суглобів. Він відновлює хрящову тканину суглобів, нормальна кількість внутрішньосуглобової рідини, знімає болі в суглобах. Застосовується в основному при дегенеративно-дистрофічних порушеннях у суглобах, наприклад, при остеоартрозах.

Що за препарат дона і як він діє

Активним діючою речовиною дони є глюкозамін, який в нормі входить до складу суглобного хряща. Саме глюкозамін дозволяє підтримувати всі необхідні властивості хряща, так як клітини хряща (хондроцити) використовують його як вихідний матеріал для отримання інших біологічно активних речовин, від присутності яких залежить пружність і міцність хрящової тканини. Глюкозамін також сприяє збільшенню обсягу внутрішньосуглобової рідини, призупиняє розвиток дегенеративних процесів у суглобах, відновлює їх функцію, знімає болі.

Дону випускається італійською фармацевтичною компанією Роттафарм в порошках для прийому всередину і в ампулах з розчином для внутрішньом’язового введення. Іншими фармацевтичними фірмами лікарські препарати з основною діючою речовиною глюкозаміном випускаються під назвами: D-глюкозаминсульфату, аміноартрін, глюкозамін, стопартроз, фармаскін ТГК, ельбона, юніум та ін

Які захворювання суглобів лікує дона

Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів є результатом порушення обміну речовин в тканинах суглобів. Розвиваються ці захворювання, як правило, у людей після сорока років через невідповідність між фізичними навантаженнями на суглоби і їх здатністю чинити опір цим навантаженням. Поступово в клітинах хрящової тканини суглоба, яка виконує роль амортизатора, починаються обмінні порушення, що призводять до некрозу цих клітин і руйнування хряща. Після руйнування хряща починає руйнуватися кісткова тканина, яка на фізичні навантаження відповідає розростанням. Зменшується обсяг внутрішньосуглобової рідини, яка була мастилом суглобів, розростається сполучна тканина. Таке захворювання називається первинним остеоартрозом і викликає болю, порушення функції суглобів і зниження якості життя.

Є й вторинні остеоартрози, що розвиваються і в молодому віці після травм, запальних процесів у суглобі і так далі. Остеоартроз протікає дуже повільно і ніколи не призводить до важких порушень роботи суглобів (крім остеоартрозу тазостегнового суглоба, в силу особливостей будови цього суглоба остеоартроз швидко приводить до значного порушення його функції).

Для лікування остеоартрозу призначають засоби, що поліпшують кровообіг, знеболюючі препарати, фізіотерапевтичні процедури. Але основними лікарськими препаратами, призначеними при остеоартрозі, є препарати, активно впливають на обмін речовин у тканинах суглобів, наприклад, дона.

Застосовується дона також при остеохондрозі (аналогічних змінах у хребті), хондромаляції надколінка (розм’якшенні хряща надколінка, що розвивається пр постійних травмах в цій області), після перенесених травм і операцій на суглобах, а також у складі комплексного лікування хворим запальними та автоімунними ( з алергією на власні тканини) захворюваннями суглобів.

Для профілактики розвитку дегенеративно-дистрофічних процесів дону призначають при високих фізичних навантаженнях (наприклад, спортсменам), людям після сорока років.

Побічні ефекти і протипоказання

Дону звичайно добре переноситься, але можливі і побічні ефекти: легкі шлунково-кишкові порушення у вигляді неприємних відчуттів і болю у верхній частині живота, нудоти, здуття живота, закрепів або проносів. Іноді розвиваються алергічні реакції, як правило, неважкі.

При внутрішньом’язовому введенні міститься в розчині дони лідокаїн іноді викликає головні болі, запаморочення, розлади зору, млявість, порушення серцевої діяльності.

Протипоказаннями для застосування дони є вагітність, годування дитини груддю, підвищена чутливість до компонентів препарату організму хворого. Прийом дони всередину протипоказаний при фенілкетонурії (важкому спадковому порушенні обміну речовин, оскільки порошок дони в якості допоміжної речовини містить аспартам — речовина, яка протипоказано при фенілкетонурії).

Розчин для внутрішньом’язового введення, до складу якого входить лідокаїн, не можна призначати дітям до дванадцяти років, хворим з тяжкими серцевими блокадами, гострою серцевою недостатністю, а також якщо в минулому у пацієнта були судоми.

Дона — це препарат, який допоможе при багатьох захворюваннях суглобів і хребта.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.