Домашнє лікування молочниці: ефективні методи

загрузка...

Молочниця завжди лікується в домашніх умовах, але під наглядом лікаря і з лабораторним контролем излеченности. Інакше користі не буде — молочниця почне повертатися знову і знову. За симптомами молочниці також часто ховаються ознаки бактеріальної інфекції.

Особливості молочниці статевих органів

Грибки роду Candida є природними мешканцями слизової оболонки статевих органів у більшості людей. Але вони не викликають захворювань, так як не можуть подолати імунний захист здорової людини. Якщо ж імунітет падає, то грибки роду Candida починають швидко розмножуватися і проникати всередину клітин слизової оболонки статевих органів, викликаючи захворювання. Ця особливість дозволяє не захворіти молочницею статевого партнера хворого, якщо у нього нормальний імунітет. Але це не позбавить його від кандидоносійства, тому якщо лікується тільки один з партнерів, то він буде постійно заражатися від другого.

Другою особливістю молочниці є те, що грибки роду Candida прекрасно уживаються з патогенною бактеріальною флорою і в деяких випадках симптоми молочниці приховують, «замазують» симптоми інших інфекцій. У результаті виграють всі патогенні мікроорганізми, підтримуючи життєдіяльність один одного.

Все це особливості не дозволяють проводити якісне лікування молочниці без лікарського та лабораторного контролю.

Обстежитися все одно потрібно

Перш за все, проводиться обстеження хворого, для того щоб уточнити діагноз захворювання і причину його виникнення. Для цього на дослідження беруться виділення і зіскрібки зі слизових оболонок статевих органів та досліджуються спочатку під мікроскопом (в цьому випадку має значення не виявлення грибків роду Candida, а їх кількість), а потім шляхом посіву матеріалу на живильні середовища, щоб виявити всіх збудників інфекції і їх чутливість до протигрибкових та антибактеріальних засобів.

Крім того, хворого паралельно обстежують, щоб з’ясувати, чому у нього знизився імунітет. Причин може бути багато: від таких, здавалося б, незначних, як каріозні зуби, до цукрового діабету або хронічних інфекційно-запальних захворювань.

Як правильно лікувати молочницю в домашніх умовах

Зазвичай лікар призначає протигрибкові препарати як всередину, так і місцево. Для того щоб надовго позбутися молочниці, це лікування потрібно поєднувати з загальнозміцнюючим у вигляді прийому вітамінно-мінеральних комплексів, засобів, що зміцнюють імунітет (настоянка елеутерококу, іммунал і так далі). Лікуються також всі вогнища інфекції.

Всередину сьогодні найчастіше приймають лікарські препарати, що містять флуконазол, їх можна приймати одноразово. Але на практиці, для того щоб позбутися від молочниці, одноразового прийому рідко буває достатньо. У деяких випадках при часто рецидивуючій молочниці флуконазол доводиться приймати щомісяця протягом досить тривалого часу. Можна також поєднувати одноразовий прийом флуконазолу з прийомом нистатина протягом десяти днів.

Місцево в такому випадку можна застосовувати сидячі ванночки і спринцювання з 2% розчином соди, а також змазування слизових оболонок статевих органів 5% бурою в гліцерині. Можна використовувати і народні засоби у вигляді часнику або цибулі. Для сидячої ванни або спринцювання підійде розчин часнику, приготовлений з розрахунку: сік з одного середніх розмірів зубчика на склянку води.

Якщо ознаки молочниці з’явилися недавно й не занадто виражені, то можна обійтися місцевими препаратами, наприклад, вагінальними таблетками з клотримазол. Їх призначають по 100 мг на добу протягом тижня або 200 мг на добу протягом трьох днів, або 500 мг одноразово. Таблетки вводяться одноразово на ніч за допомогою спеціального додається аплікатора глибоко всередину піхви. Випускається і крем з клотримазол, його також застосовують місцево (вводять у піхву), за допомогою аплікатора щодня протягом одного-двох тижнів на ніч.

Джерелом грибків роду Candida часто є кишечник, тому для того, щоб ефект лікування тримався якомога довше, необхідно оздоровити кишечник. Найкраще для цього підійдуть будь-які кисломолочні продукти, що містять корисні для кишечника бактерії — кисле молоко, кефір, ряжанка, ацидофілін, натуральний йогурт і так далі. При покупці таких препаратів в магазині потрібно звертати на термін їх придатності, він не повинен перевищувати тижні, в іншому випадку кисломолочні продукти не містять живих кисломолочних бактерій і для кишечника марні.

Крім того, щоб уникнути рецидиву захворювання, потрібно уникати солодкої їжі — вона є прекрасним живильним середовищем для грибків роду Candida.

Після лікування обов’язково проводиться контроль излеченности. Для цього проводяться лабораторні дослідження, які виявляють зниження кількості грибків роду Candida на слизових оболонках статевих органів.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.