Домашні тренажери: ні дня без спорту!

Заняття фітнесом є для багатьох практично недосяжною мрією з- за браку часу і сучасного ритму життя. Адже крім самих занять в тренажерному залі чи фітнес-клубі потрібно ще викроїти час на дорогу туди і назад. У такому випадку людині доводиться вибирати: або повноцінні заняття спортом, або достатню спілкування зі своєю сім’єю. У такому випадку на допомогу приходять домашні тренажери, які дозволяють заощадити час на поїздки в фітнесцентр і проводити заняття в звичній домашній обстановці.

Види домашніх тренажерів

Домашні тренажери діляться на дві групи, в залежності від характеру їх впливу на організм людини. Першу групу складають кардіотренажери, які покликані розвивати серцево-судинну систему, тренувати деякі групи м’язів і спалювати жирові відкладення. Кардіотренажери тренують роботу серця, допомагають розвинути витривалість і чинять досить сильну аеробне навантаження. До кардиотренажерам відносяться орбітреки, велотренажери, бігові доріжки, степпери, гребні тренажери.

До другої групи домашніх тренажерів відносяться силові тренажери, які тренують практично всі групи м’язів, при цьому для збільшення навантаження можуть використовуватися як додаткові обтяження, так і власну вагу людини. Домашні тренажери для силових тренувань можуть бути як найпростішими — гирі, гантелі, «млинці», штанги, лави, так і являти собою універсальні спортивні агрегати. Останні дозволяють виконувати цілий комплекс вправ, спрямований на розвиток і тренування різних груп м’язів.

Правила безпеки при заняттях на домашніх тренажерах

Домашні тренажери допомагають людині зміцнити своє здоров’я та отримати треноване тіло, але тільки за умови правильних занять на них. При наявних проблемах з серцево-судинною системою, заняття на кардіотренажерах повинні в обов’язковому порядку узгоджуватися з лікарем, який порекомендує правильний темп і тривалість занять, особливо на початковому етапі.

Силові домашні тренажери випускаються відповідно з підвищеними вимогами безпеки, особливо це стосується силових агрегатів. Це необхідно для того, щоб під час занять спортсмени-любителі не отримали травму. Однак навіть на таких ергономічних та зручних тренажерах важливо дотримуватися правил безпеки і не працювати відразу з великою вагою, оскільки замість користі це може принести проблеми зі здоров’ям і травми.

Вибір домашніх тренажерів

Вибір домашніх тренажерів залежить від того, для яких цілей вони купуються. Якщо метою являє оздоровлення всього організму і зміцнення серцево-судинної системи, то доцільніше купувати кардиотренажер. Однак при цьому потрібно усвідомлювати, що наростити на такому тренажері ту чи іншу групу м’язів не вийде. Кардіотренажери допомагають підтримувати м’язи в тонусі, але аж ніяк не сприяють їх значному накачиванию.

Вибір домашніх тренажерів залежить і від цінового діапазону, однак при цьому не варто купувати недорогий тренажер тільки через його ціни. Підбір тренажера залежить від того, наскільки він функціональний, зручний і надійний в експлуатації, чи підходить він для вагової категорії покупця. Оскільки більшість спортсменів аматорів не мають уявлення про правильно складених спортивних тренуваннях, краще зупинити свій вибір на кардіотренажерах оснащених дисплеями. За допомогою дисплея можна спланувати тренування на домашніх тренажерах, при цьому на ньому буде відображатися час і темп тренування, кількість витрачених калорій, пройдену відстань.

Дуже зручними є моделі з датчиками пульсу, оскільки, орієнтуючись на дані показники можна скорегувати навантаження, зменшуючи її або, навпаки, збільшуючи. При виборі домашніх тренажерів важливо розуміти, що вони повинні не тільки підходити для вирішення поставлених завдань, але й враховувати індивідуальні фізичні особливості покупця. Саме тому при виборі домашніх тренажерів краще звертатися за допомогою не тільки до консультантів зі спортивного устаткування, але і до лікаря, і до спортивного тренеру.

Наталія Біатова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.