Домашні пологи — оціните всі ризики

загрузка...

В останні роки жінки все частіше стали народжувати вдома. Ті, хто мав такий позитивний досвід, відгукувалися про нього із захопленням і рекомендували всім жінкам народжувати «природним» способом. Таких захоплень зазвичай не буває після пологів у пологовому будинку. Так може бути і ну їх, ці пологового будинку — розсадники інфекції, хамства і непрофесіоналізму?

Пологи як джерело небезпеки

Насамперед, потрібно оцінити реальну небезпеку, яка може виникнути під час пологів, тому що тільки тоді можна правильно оцінити ситуацію і зробити свій вибір.

 • Небезпека перша і найстрашніша — кровотеча. Кровотеча може виникнути в будь-який період пологів, і якщо кровоточить досить велика судина, то без операції жінку можна втратити за декілька хвилин. Передбачити заздалегідь кровотеча дуже важко. Ситуація може ускладнитися ДВС-синдром (діссімінірующім внутрішньовенним згортанням крові), при якому порушується діяльність згортання і антизсідальної системи крові.
 • Небезпека друга — емболія. Емболія — це закупорка кровоносної судини, причина — відрив тромбу з вени при тромбофлебіті або навколоплідні води. Стан вимагає миттєвої медичної допомоги.
 • Небезпека третя — слабка пологова діяльність. Страждає дитина, так як в процесі затяжних пологів йому не вистачає кисню, наслідки можуть бути дуже сумні, аж до дитячого церебрального паралічу. У таких випадках потрібна стимуляція пологової діяльності.
 • Небезпека четверта — обвивання пуповиною шийки плоду. Під час пологів пуповина натягується, що надає травмуючу вплив на дитину. Потрібна негайна лікарська допомога, можливо — операція.
 • Небезпека п’ята — розрив шийки матки. Якщо вчасно не зашити, то можливі кровотеча і приєднання інфекції.
 • І це далеко не всі небезпеки, які підстерігають жінку під час пологів — їх набагато більше.

  Оцінюємо пологи в домашніх умовах

  Пологи в домашніх умовах з музикою, у присутності чоловіка — це чудово для психічного стану матері та дитини. Але давайте подивимося, як це здійснюється на практиці.

  Пункт перший — хто допомагає у пологах. Добре, якщо це дійсно підготовлений професіонал. Але справжній професіонал рідко зважитися приймати домашні пологи, знаючи, чим це може закінчитися, і не маючи для цього юридичної підстави. Тому з’явилися так звані «духовні акушери», які не несуть за свою діяльність ніякої відповідальності. Добре, якщо такий «акушер» має медичну освіту, але часто і його немає. Так що ж він робитиме з ускладненнями?

  Пункт другий — а як там у них, на Заході? У Європі та США практикуються домашні пологи, вони юридично узаконені, приймають їх тільки фахівці, які відповідають за те, що роблять. Найчастіше, пологи приймає досвідчена акушерка, яка помітить ускладнення і вчасно госпіталізує жінку. Тим не менш, ризик великий, так як акушерка (та й лікар акушер-гінеколог) не зможуть надати деякі види допомоги вдома вчасно.

  Пункт третій — пологи в домашній ванні. Це вже по-справжньому небезпечно, так як мало хто знає, що у воді можна знаходитися тільки під час переймів і народження дитини (та й то він може наковтатися води з ванни). Останній період пологів — народження плаценти несумісний з перебуванням у воді, так як в цей період на слизовій оболонці матки залишаються зяючі кровоносні судини, через які в організм матері може потрапити інфекція з ванни. Крім того, стає непомітним можливу кровотечу, яке часто супроводжує народження плаценти.

  зважувати всі «за» і «Проти»

  Завдання вагітної жінки та її родичів дуже ретельно вивчити всі можливі наслідки пологів і прийняти правильне адекватне рішення.

  Так, в наших пологових будинках часто працює грубий невихований персонал, там не скрізь ідеальні умови. Тим не менш, тут є одна незаперечна перевага: присутність професіонала, який юридично відповідає за життя жінки і дитини. Звичайно ж, можна привести багато гірких прикладів, коли професіонали не справлялися зі своєю роботою. Але є й інші, які можуть допомогти і допомагають, просто, коли все закінчується добре, то про це швидко забувається.

  Домашні пологи мають свої позитивні сторони, але в нашій країні вони не «обставлені» відповідними законами, тому ними займаються в основному непрофесіонали і це часто має найтрагічніші наслідки. Якщо ви все ж вирішили народжувати вдома за допомогою «духовного акушера», то пошукайте в Інтернеті не тільки захоплені, але і негативні відгуки і оцініть їх по достоїнству.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.