Догляд за тілом при цукровому діабеті: п’ять кроків

загрузка...

Ті, хто страждає від цукрового діабету другого типу, знають, що контроль рівня цукру в крові, збалансована дієта, регулювання ваги, систематичне фізичне навантаження і проходження медоглядів є найважливішими умовами для підтримки гарного самопочуття. Не менш важливий ретельний догляд за всім тілом, що дозволяє уникнути виникнення серйозних ускладнень.

Що потрібно знати

Доглядати за собою — необхідність не тільки для дорослих; із початком епідемії дитячого ожиріння цукровий діабет другого типу почав дуже часто зустрічатися у дітей, підлітків і молодих людей. У лікарню звертається безліч людей у віці близько 30 років, Скаржники на коливання рівня цукру в крові і серйозні шкірні інфекції, які, ймовірно, почалися з фурункула чи укусу павука.

Яким же чином діабет може завдати організму такі серйозні пошкодження? Якщо рівень глюкози в крові не контролюється, відбувається пошкодження кровоносних судин і нервів, а організм позбавляється здатності протистояти інфекціям.

Контроль рівня цукру в крові — це визначальний чинник, що допомагає уникнути всіх перерахованих проблем, але регулярна індивідуальна гігієна — ті прості дії, які ми може здійснювати щодня — також може значно знизити цей ризик.

Найбільшу небезпеку для діабетика представляють:

 • Інфекції стопи
 • Хронічні шкірні інфекції
 • Захворювання ясен і випадання зубів
 • Проблеми із зором
 • Захворювання серця і порушення кровообігу
 • Стопи, шкіра, очі, серце, зуби і ясна при захворюванні на цукровий діабет потребують особливої уваги хворого. Допоможуть п’ять кроків по догляду за переліченими органами та частими тіла.

  Догляд за ногами при діабеті

  Звичайні проблеми з ногами можуть спричинити за собою безліч ускладнень, включаючи епідермофітію стопи, грибкові інфекції нігтів на пальцях ніг, натоптиші, мозолі, пухирі, зростаючі кісточки, сухість шкіри, виразки, МОЛОТКОПОДІБНОЇ пальці стопи, врослі нігті на ногах і підошовні бородавки .

  Ці проблеми можуть виникнути у будь-якої людини, але для діабетиків вони представляють набагато серйознішу небезпеку, оскільки:

 • При пошкодженні нервів можна не відчути невеличкі ранки, які потребують лікування.
 • Поганий кровообіг може загальмувати процес загоєння.
 • При зниженні імунітету людина стає більш вразливим інфекціям.
 • Пошкодження м’язів і нервів стопи може призвести до того, що при ходьбі людина починає ставити стопу нерівно, і основне навантаження лягає на яку-небудь ділянку стопи. Це призводить до запалення і появі точкових виразок.
 • Як запобігти проблеми:

  Необхідно щодня доглядати за ногами: мити їх, висушувати і ретельно оглядати верхню та нижню частини стопи. Потрібно перевіряти, чи немає на стопах тріщин, порізів, подряпин, ран, пухирів, почервоніння, мозолів та інших змін. Необхідно використовувати антибіотичні крему, рекомендовані лікуючим лікарем, і накладати поверх пошкоджень стерильні бинти. Щоб нігті на ногах не почали вростати, необхідно обрізати їх по прямій лінії, не зрізуючи куточки. Не варто ходити босоніж і завжди потрібно захищати ноги. І обов’язково потрібно носити тільки зручне взуття.

  При виникненні самих незначних проблем зі стопами потрібно негайно провести лікування або звернутися до лікаря. Крім того, кожні два-три місяці необхідно проходити огляд у ортопеда.

  Якщо щодня оглядати свої ноги, то можна бути впевненим у тому, що будь-які можливі проблеми, навіть самі незначні, будуть усунені до того, як вони набудуть серйозний характер. Можна проводити такий огляд щоранку, наприклад, — і це не займе багато часу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.