Догляд за шкірою: щоденні процедури для гарного обличчя

Догляд за шкірою у великій мірі залежить від того, який у вас тип шкіри. Однак, крім конкретних рекомендацій, заснованих на вашому типі шкіри, існують основи догляду за шкірою, яким потрібно слідувати незалежно від типу шкіри.

Перш ніж вдаватися в деталі щодо догляду за шкірою, добре б розібратися, що ж таке сама шкіра. Шкіра складається з трьох основних шарів: епідермісу, дерми і гіподерми. Гіподерми — це найглибший шар шкіри, і містить жировий шар. У ньому також знаходяться більш великі кровоносні судини і нерви. У дермі знаходяться більш дрібні кровоносні судини і нерви, а також волосяні стрижні і сальні залози. Сальні залози виробляють шкірне сало, жирне речовина, яка надходить в волосяні стрижні. Шкірне сало рухається до поверхні шкіри через волосяний стрижень, де воно покриває зовнішній шар шкіри, епідерміс, таким чином, створюючи захисний бар’єр шкіри від зовнішніх пошкоджень. Тонкий шар шкірного сала ефективно захищає шкіру. Надлишок шкірного сала призводить до надмірної жирності шкіри і може стати причиною появи акне.

Епідерміс складається з безлічі проміжних шарів. Немає необхідності вдаватися в подробиці про це. Досить сказати, що клітини утворюються на нижньому рівні і постійно мігрують до верхнього рівня, де вони відпадають від поверхні шкіри. Це висхідний рух клітин допомагає захистити шкіру від шкідливих впливів, діючи подібно потокам океану, видаляючи сторонні забруднення з шкіри.

Що стосується догляду за шкірою, будь-яка людина спочатку вчиться ходити, а потім бігати. Всякий спочатку отримує тверді основи математики, перш ніж почати вивчати алгебру, і все одно багато хто намагається виконувати просунуту програму догляду за шкірою, не вивчивши його основ. Насправді, якщо ви не маєте знань про перші основні кроки догляду за шкірою, програма догляду може виявитися неефективною або навіть ведной.

Регулярний догляд за шкірою

Звичайний процес догляду за шкірою включає:

 • Очищення (умивання)
 • Зволоження та захист від сонця
 • Тонізація (за вибором, в залежності від типу шкіри)
 • Ексфоліація
 • Проведення цих процедур двічі в день найкращим чином підходить більшості людей. Якщо у вас суха і (або) чутлива шкіра, можливо, очищення краще робити один раз в день, а зволоження — два рази на день або частіше. Проте щоденна ексфоліацію у деяких людей може призвести до хронічного подразнення шкіри. Зазвичай буває достатньо робити ексфоліацію один або два рази на тиждень.

  Очищення

  Регулярне очищення важливо, і, якщо робити його правильно, воно видаляє бруд і косметику, а також надлишки жиру з шкірної поверхні і з пір, і стимулює процес оновлення клітин. Зазвичай рекомендується вмиватися водорозчинними кремами або гелями і прохолодною водою, або протирати шкіру лосьйонами. Для жирної шкіри краще використовувати рН-збалансовані засоби, що не містять мила. Умиваючи і очищаючи особа, потрібно слідувати декільком ключовим радам:

 • Наносьте очищаючий засіб на обличчя акуратно кінчиками пальців.
 • Обполосніть обличчя теплою водою кілька разів, щоб ретельно змити очищуючий засіб, і переконайтеся, що на обличчі його не залишилося.
 • Чистим рушником акуратно промокніть обличчя, але не пересушити його. Постарайтеся залишити обличчя трохи зволоженим.
 • Нанесіть на чисте, вологе обличчя зволожуючий крем або інший засіб по догляду за шкірою, яким ви користуєтеся. Ніжно вбивайте крем в шкіру обличчя пальцями, не розтягуючи шкіру, поки воно не вбереться.
 • Хорошою ідеєю є очищати обличчя двічі в день, зазвичай вранці і перед сном. Краще всього використовувати воду кімнатної температури і м’який засіб для вмивання, не містить жорстких синтетичних інгредієнтів, мила, спирту та інших подразників.

  Чому шкіра потребує зволоження

  В ідеалі, шкіра повинна сама підтримувати себе в зволоженому стані. У реальності, однак, такі подразники як жорсткі очищаючі засоби, а також надмірна дія факторів навколишнього середовища, можуть порушити природний баланс шкіри. Ці фактори часто руйнують захисний жировий шар в шкірі, таким чином, зменшуючи ефективність його бар’єрних властивостей. Оскільки вода може після цього легше випаровуватися з шкіри, в результаті шкіра стає більш сухою, і, отже, потребує зволоження.

  Як і з приводу тонізації, серед експертів існують розбіжності з приводу необхідності зволоження. Більшість з них погоджується, що це необхідна частина щоденного догляду за шкірою, в той час як інші висувають такі аргументи. По-перше, вони рекомендують зволожувати шкіру тільки тим, у кого вона суха. Якщо у вас нормальна або жирна шкіра, в ній виробляється достатньо (або занадто багато) вологи. До того ж більшість людей використовує просунуті засоби для догляду за шкірою з активними інгредієнтами, призначеними для скорочення чи запобігання ознак старіння. Ці кошти в числі своїх інгредієнтів зазвичай містять зволожуючі компоненти, тому застосовувати інше зволожуючий засіб немає необхідності.

  В певних обставин, наприклад, в сухому кліматі, або при частому впливі води, люди з нормальною шкірою можуть застосовувати зволожуючий засіб як частина щоденного догляду.

  Якщо ви відчуваєте, що потребуєте зволоженні, купуйте засоби, які не містять жиру, або на водній основі. Зволожуючі засоби, що містять жири, зазвичай забивають пори.

  Наносьте зволожуючий засіб рухами, спрямованими вгору і назовні.

  Зволожуючі емульсії

  Зволожуючі емульсії являють собою поєднання засобів на масляній основі і води. Оскільки масла і вода не змішуються, для стабілізації суміші додають поверхнево-активні речовини. Таким чином засіб не розпадається.

  Емульсії підходять для шкіри, яка виробляє занадто мало шкірного сала і тому надто суха. Ця ситуація, зокрема, типова для жінок в період менопаузи і після неї. Емульсії зазвичай важче, ніж звичайні зволожуючі засоби, і можуть бути корисні людям з дуже сухою шкірою. Тим, у кого шкіра нормальна або суха, не слід користуватися такими засобами.

  Водостійкі зволожуючі засоби

  Зволожуючі засоби серед інших компонентів можуть містити вазелін, мінеральне масло і силоксан. Бар’єрні зволожуючі засоби покривають шкіру водостійкою плівкою, через яку вода не може випаровуватися. Оскільки зволожуючі засоби можуть забивати пори і виробляти інші побічні ефекти, їх можна застосовувати тільки тим, у кого суха шкіра, яка не реагує на масляно-водні емульсії.

  Зволожуючі засоби для жирного типу шкіри

  вологоутримуючий речовини виготовлені з компонентів, які можуть затримувати воду. Вони створені для того, щоб притягувати воду в епідерміс або з атмосфери, або з дерми. Зволожуючі засоби, що не містять жирів, рекомендується використовувати людям, у яких нормальна або жирна шкіра, але які все ж відчувають необхідність в її зволоженні.

  Зволожуючі засоби для сухого типу шкіри

  Звичайні зволожуючі засоби діють протягом одного-двох годин. Однак, якщо ваша шкіра надмірно суха, або ви живете в дуже сухий місцевості, ви, можливо, віддасте перевагу користуватися зволожуючими засобами більш тривалої дії. Зазвичай такі засоби являють собою поєднання вологоутримуючі і бар’єрних інгредієнтів. Зволожуючі засоби тривалої дії потрібно застосовувати тільки при надмірній сухості шкіри.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.