Догляд за шкірою і звички: як ми мимоволі старимо себе

Як не дивно, але навіть найпростіші наші щоденні дії можуть прискорити процес старіння. Дізнайтеся, як неправильний догляд за шкірою обличчя та тіла може вплинути на стан шкіри і як не потрапити в пастку надмірного захоплення своєю зовнішністю.

Сучасне суспільство буквально одержимо здоровим способом життя, ідеєю раціонального харчування, фітнесу, доглядом за шкірою і волоссям. Ми починаємо підтримувати форму і стежити за своєю зовнішністю змалечку. З одного боку, це чудово і заслуговує всілякого заохочення. З іншого, ми ризикуємо стати жертвами власного прагнення до досконалості. Вже в самому юному віці дівчата починають користуватися антивіковими засобами і декоративною косметикою. Але помилки роблять навіть ті, хто схиблений на своєму здоров’ї, часто не усвідомлюючи цього.

Мало того, що догляд за шкірою і збереження її краси і молодості — справа складна, потребує постійних зусиль і витрат, так ще недавно проведене дослідження показало, що догляд за шкірою може прискорювати її старіння. Як це можливо і чи можна запобігти або зупинити цей процес? Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтеся прямо зараз.

Припиніть гримасувати

Згадайте як в дитинстві бабуся лякала вас: «Якщо не припиниш кривлятися, залишишся такий на все життя!». Що ж, це попередження не позбавлене сенсу — деякі вирази обличчя можуть сприяти передчасному появи перших ознак старіння — мімічних зморшок.

Існує міф про те, що різні «мімічні вправи», наприклад, піднімання брів, зморщування носа, широке розкриття і закривання рота, допомагає підтримувати тонус м’язів обличчя, таким чином зберігаючи молодість шкіри. Якщо ви практикуєте такий спосіб збереження молодості, негайно припиніть.

Всупереч поширеній думці, саме ці вирази обличчя можуть призвести до появи дрібних зморшок вже в юному віці. В результаті кожного мімічного руху під шкірою утворюються крихітні борозенки. По мірі того, як ми старіємо, шкіра втрачає пружність і відвисає, і ці борозенки все сильніше проступають, перетворюючись в зморшки.

Це не означає, що потрібно поменше посміхатися, сміятися чи взагалі не міняти вираз обличчя. Наше попередження стосується лише тих, хто навмисно і регулярно «тренує» м’язи обличчя протягом тривалого часу.

Тут не курять!

Шкідливий вплив паління на шкіру добре відомо. Куріння не тільки прискорює процес старіння шкіри, але і надає їй нездоровий тьмяний жовтуватий відтінок, який насилу можна приховати за допомогою тональних засобів. Нікотин викликає в організмі біохімічні зміни, що прискорюють процес старіння. Дослідження показали, що у завзятих курців шкіра грубіє, втрачає еластичність і набуває нездоровий жовтуватий відтінок. Крім того, шкіра курців швидше старіє. Тому якщо ви збираєтеся закурити, знайте: кожна затяжка з блискавичною швидкістю наближає вас до старості.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.