Догляд за шкірою і суглобами при псоріатичному артриті — лікарська і соціальна терапія

Псоріатичний артрит зазвичай не проявляє себе так, як інші захворювання. Але якщо ви дізналися про свій діагноз, то треба знати і про існуючі варіанти лікування, щоб уникнути хворобливих і виснажливих симптомів. Експерти досліджували найбільш поширені варіанти лікування псоріатичного артриту і новітні розробки по догляду за шкірою і суглобами при псоріатичному артриті, а також методи його лікування, які з’явилися в останні роки, і з’ясували, що контроль за псоріатичний артрит може поліпшити якість життя і запобігти довгостроковий збиток.

Лікарські засоби

Майже вісім мільйонів чоловік в США хворіють на псоріаз. У десяти-тридцяти відсотків пацієнтів з псоріазом також розвивається псоріатичний артрит. Як і аутоімунні захворювання, ці хвороби змушують імунну систему атакувати здорові клітини шкіри або суглобів. При відсутності лікування псоріатичний артрит може викликати сильний біль і сильно пошкодити суглоби.

Лікування псоріатичного артриту залежить від симптомів. Найбільш часто використовувані препарати включають в себе:

 • Нестероїдні протизапальні засоби
 • НПЗЗ можуть зменшити біль, набряк і запалення, а також допомогти розслабити суглоби, які можуть бути особливо жорсткими вранці. Ці кошти доступні за рецептом лікаря або без нього у вигляді аспірину, ібупрофену або напроксену натрію.

 • Базові протиревматичні препарати, що модифікують перебіг хвороби
 • БПРП лікують псоріаз шляхом блокування певних видів діяльності в імунній системі і уповільнення росту клітин шкіри. До БПРП відносяться метотрексат, сульфасалазин, циклоспорин, лефлуномід і біологічні агенти, такі як препарати анти-ФНП-альфа ліки.

 • Блокатори фактора некрозу пухлини
 • ФНП-блокатори можуть полегшити симптоми псоріатичного артриту і запобігти довгостроковий збиток, блокуючи певні види діяльності в імунній системі. ФНП блокатори слід вводити у вигляді уколів або вливання, в залежності від використовуваного виду. До блокаторам ФНП відносяться етанерцепта (Enbrel), инфликсимаб (Ремикейд) і адалімуммаб (Humira).

  Медичний догляд

  Важливо, щоб ви спостерігалися у групи лікарів, яка могла б адекватно оцінювати ваш стан і призначити відповідне лікування. До таких лікарям відноситься ревматолог, дерматолог та медпрацівник, який надає первинну медичну допомогу, соціальний працівник або терапевт, який може допомогти впоратися з емоційними і соціальними проблемами.

  Незважаючи на ефективність ліків, можуть знадобитися додаткові варіанти лікування з відходом на дому.

 • Зволоження
 • Суху, потріскану шкіру легко поранити, що може викликати появу псоріазу. Приймайте нетривалі, теплі ванни і душ, але ні в якому разі не тривалі або гарячі. І зволожуйте шкіру після кожного миття. Кожен день використовуйте зволожуючий крем.

 • Використання м’якого мила
 • Будьте обережні з рідким милом. Це насправді не мило, а миючий засіб, і воно набагато жорсткіше, ніж тверде мило.

 • Не уникайте сонячного світла
 • Помірне вплив ультрафіолетового випромінювання в малих дозах може допомогти очиститися від псоріазу. Світлова терапія або фототерапія, як правило, надається в кабінеті лікаря або будинку за допомогою спеціального обладнання. Чи використовуєте ви фототерапію чи ні, обов’язково уникайте появи сонячних опіків, так як ушкодження шкіри іноді можуть викликати зростання псоріазних бляшок.

 • Не розчісуйте рани
 • Це, звичайно, легше сказати, ніж зробити. Лікарські препарати найчастіше допомагають впоратися з сверблячкою.

  Самопоміч для суглобів

 • Тренуйте м’язи. Регулярна фізична активність може зміцнити м’язи навколо суглобів, зберегти їх гнучкість і допомогти контролювати вагу. Але не зловживайте активними видами діяльності.
 • Регулюйте раціон харчування. Можливо, ви чули про дієти, які запобігають або чарівним чином позбавляють від артриту. Але немає ніяких доказів того, що хоча б одна з них приносить користь. Їжа, можливо, не впливає безпосередньо на суглоби, але вона впливає на харчування і вага. Вживайте більше фруктів і овочів, обмежте споживання цукру і насичених жирів.
 • Контролюйте вагу. Для тих, хто страждає псоріатичний артрит і володіє зайвою вагою, втрата ваги може бути критична — зниження ваги зменшує навантаження на суглоби і знижує ризик серцево-судинних захворювань.
 • Підтримуйте суглоби. Для цього можна використовувати шини.
 • Вихід є

  Деякі експерти стурбовані помилковим уявленням, що у пацієнтів немає вибору, окрім як просто жити з болем і обмеженнями, які нав’язує їм псоріаз і псоріатичний артрит. Ці люди повинні знати, що не слід вчитися жити з болем у суглобах, а краще отримати правильне лікування.

  Стан здоров’я у таких людей варіюється то в гіршу, то в кращу сторону. Але виконуючи всі рекомендації і розпорядження лікаря можна полегшити життя, не обмежуючи себе ні в яких видах діяльності.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.