Догляд за новонародженим: десять причин для занепокоєння (про які не варто турбуватися)

Після дев’яти місяців вагітності та пологів все найскладніше тільки починається, особливо для тих, хто стає батьками перший раз. Догляд за новонародженим — це не тільки радість та задоволення, але й маса складностей. Багато молоді батьки не впевнені навіть у тому, що правильно тримають дитину на руках — і це не дивно, адже маленька людина виглядає дуже крихким.

Допомога після пологів

Поки ви перебуваєте в лікарні, постарайтеся отримати якомога більше інформації про догляд за новонародженим. Задавайте будь-які питання, які і у вас будуть виникати — це нормально, і персонал повинен давати на них змістовні відповіді.

Бажано, щоб удома з вами в перший час знаходилися друзі або родичі, у яких вже є досвід догляду за дітьми. Батьки багато відчувають інтуїтивно, але порада досвідченого людини може виявитися незамінний. З іншого боку, якщо ви не хочете бачити у себе в гостях безліч знайомих, охочих подивитися на новонародженого, спокійно накладайте обмеження на відвідування. Ваше завдання — подбати про те, щоб ви, дитина і ваш партнер відчували себе максимально комфортно в цей період, коли ви тільки починаєте звикати до того, що сім’я стала більшою.

Як брати дитину на руки?

Це питання може здатися дивним, але він дуже зрозумілий тим, у кого не було можливості проводити багато часу з новонародженими. Дійсно, брати їх на руки буває просто страшно, адже вони такі тендітні і маленькі. Є кілька простих правил, яких потрібно дотримуватися, коли берете новонародженого на руки:

 • Вимийте руки або протріть їх вологою серветкою, перш ніж узяти дитину на руки. Імунна система новонародженого ще недостатньо сильна і він більш вразливий перед різними інфекціями, ніж здорова доросла людина. Наполягайте на тому, щоб кожен, хто бере малюка на руки, дотримувався це правило.
 • Підтримуйте голову новонародженого. Його м’язи поки недостатньо сильні, щоб тримати голову самостійно, тому завжди підтримуйте її долонею.
 • Не трясіть дитини, коли граєте з ними, або коли гніваєтеся на нього. Дійсно, новонароджений більш крихкий, ніж дорослий — сильна струс, навіть для забави, яка вам не здасться занадто сильною, може призвести до кровотечі в головному мозку і навіть до смерті. Якщо вам потрібно розбудити малюка, просто обережно доторкніться до його щоки або проведіть пальцем по підошві ступні.
 • Пам’ятайте, що новонароджений ще не готовий до активних розваг, і він не оцінить, якщо ви будете підкидати його вгору, кружляти на руках і так далі.

  Як міняти підгузки

  У середньому новонародженому потрібно 10 підгузників в день, так що заздалегідь підготуйтеся до того, що міняти їх доведеться часто, і не тільки вдень. Ретельно мийте руки кожного разу до і після того, як міняєте підгузник. Щоб поміняти підгузник, покладіть дитину на спину і обережно зніміть мокрий підгузок. Якщо робити це дуже швидко, відчуття прохолоди від дотику повітря може викликати чергове сечовипускання. Обережно вимийте дитини і чи протріть область геніталій змоченими у воді ватяними кульками.

  Щоб запобігти поява попрілості, використовуйте дитяче масло або крем. Для профілактики попрілості і висипу також рекомендується міняти підгузки, як тільки в цьому з’являється необхідність; при використанні пелюшок з тканини стирайте їх порошками без барвників та ароматизаторів; давайте дитині якийсь час залишатися без підгузника, щоб шкіра могла вільно дихати. Якщо попрілість зберігається на протяг трьох днів і більше або якщо її симптоми посилюються, зверніться до лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.