Додаткові засоби індивідуальної гігієни порожнини рота — чи потрібні вони?

загрузка...

Крім основних засобів індивідуальної гігієни існують і додаткові, до яких відносяться зубні нитки (флоси), зубочистки, Гідромасажери, міжзубні стимулятори і зубні еліксири. Навіщо ж вони потрібні?

Зубні нитки (флоси)

Зубні нитки застосовуються для очищення важкодоступних поверхонь зубів, вони виготовляються з штучних волокон і мають довжину близько 40 см. Нитки накручують на середні пальці рук і натягують великим пальцем правої і вказівним пальцем лівої руки, після чого вводять в міжзубний проміжок, притискають до поверхні зуба і виробляють кілька рухів у різних напрямах, просуваючи нитка без зусиль, щоб не пошкодити ясна. Флосси, просочені розчином фториду натрію, застосовуються для профілактики карієсу.

Зубочистки

Зубочистки використовуються для очищення зуба близько ясна, міжзубних проміжків і поверхонь зубів, що стикаються між собою. Зубочистки роблять з дерева або пластмаси, за формою вони бувають плоскими, трикутними, круглими. Перед дзеркалом зубочистку ставлять під кутом в 45? до поверхні зуба і, притискаючи до емалі, просувають по міжзубних проміжків, видаляючи залишки їжі.

іригатори (Гідромасажери — масаж ясен і промивання зубів водою)

іригатор використовують для видалення залишків їжі і масажу ясен, зокрема, рекомендується їх застосовувати для профілактики захворювань околозубних тканин (пародонту); іригацію можна проводити 2-3 рази на день протягом 5-7 хвилин після чищення зубів.

Міжзубні стимулятори

Міжзубні стимулятори можуть бути гумовими і пластмасовими, вони застосовуються для очищення міжзубних проміжків і масажу ясен. Міжзубній стимулятор являє собою головку, яка переходить у конусоподібний виступ, проникаючий між зубами.

Зубні еліксири

Зубні еліксири — це водно-спиртові розчини, які містять антисептичні, дезодорують, в’яжучі речовини (ароматичні масла, ментол, настоянки лікарських трав). Існують освіжаючі (гігієнічні — «М’ятний», «Свіжість» та ін) еліксири і лікувально-профілактичні, які застосовують при будь-яких захворюваннях порожнини рота. Еліксири застосовують 4-5 разів на день після їжі по 15-20 крапель на 0,5 склянки води (полоскання протягом 3-х хвилин і ванночки для порожнини рота). При наявності в роті незнімних протезів краще застосовувати еліксир «Ідеал», для дезодорації — «Свіжість», «М’ятний», для профілактики карієсу — еліксири, що виділяють в емаль іони фтору («Спеціальний», «Флюкаріл»), для лікування запалення ясен — «Евкаліпт», «Здоров’я», «Лісовий».

Види лікувально-профілактичних зубних еліксирів:

 • «Лісовий» — містить хлорофіл, вітаміни Е і С, має антибактеріальну дію, покращує обмін речовин в тканинах порожнини рота;
 • «Здоров’я» — містить настій звіробою, має в’яжучу, протизапальну і антибактеріальну дію;
 • «Біоеліксір» — містить прополіс, він має антибактеріальну, протизапальну, дезодоруючу, регенеруючу (відновлюючу тканини) дію;
 • «Евкаліпт» — містить настої евкаліпта, звіробою, соснових шишок, надає очищаючу, дезодорує;
 • «Фермент» — містить ферменти і лимонну кислоту, що сприяє посиленню слиновиділення, має протизапальну дію, сприяє відновленню слизової оболонки порожнини рота;
 • «Спеціальний» — містить вітамін В1 і фторид натрію, підвищує здатність емалі зубів пручатися різних впливів.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.