Для чого Scroll Lock?

Як не парадоксально, але кнопка Scroll Lock є на клавіатурах по всьому світу, і практично ніхто не користується їй. Тоді для чого потрібен Scroll Lock, навіщо винаходили цю клавішу?

Грубо кажучи, Scroll Lock проектувався для прокрутки екрана, тобто замість колеса звичної нам мишки. На даний момент функція застаріла, під рукою є коліщатко миші, тому для чого Scroll Lock залишається на сучасних клавіатурах, звичайним користувачам незрозуміло.

Раніше, коли були маленькі екрани моніторів, коли не було графічних смуг прокрутки, кнопка Scroll Lock дозволяла прокручувати екранний текст в сторони, вгору і вниз.

В наші дні деякі користуються функцією Scroll Lock, працюючи в Microsoft Excel, де прокручують таблицю курсорними клавішами (вниз, вгору, вправо, вліво) без переміщення покажчика поточної комірки.

Крім того, користувачам операційної системи Linux Scroll Lock потрібен для примусової зупинки тексту в консолі. Як виявилося, кнопка Scroll Lock ще залишається корисною, тому-то її і не прибирають з сучасних клавіатур.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.