Для чого родової сертифікат?

Одну з головних своїх цілей будь-яка держава має бачити в підвищенні якості життя своїх громадян. Різноманітні національні програми є способом досягнення цієї мети. Безсумнівно, вагітність і перші роки життя дитини є періодом, коли жінка має потребу в турботі і підтримці, в тому числі з боку держави.

З 1 січня 2006 року в усіх регіонах Росії в рамках національного проекту «Здоров’я» почала діяти програма «Родові сертифікати».

Для чого «Родовий сертифікат»?

Мета програми — підвищити рівень обслуговування жінок в медичних установах, в які вони звертаються в період вагітності і після пологів. На один сертифікат виділяється 10 000 руб.

Так, даний сертифікат включає в себе три талона:

 • Талон для установи, яка надає послуги жінці під час вагітності (жіночі консультації, акушерсько-гінекологічні кабінети). Вони отримують 3000 руб за кожну пацієнтку.
 • Талон для установи, в якому жінка безпосередньо народжує (пологові будинки, перинатальні центри). Вони отримують 6000 руб.
 • Талон для установи, де спостерігається дитина в перший рік життя (дитяча полікліннікі). Вони отримують 1000 руб.
 • Отримати сертифікат жінка може на 30-му тижні вагітності (при багатоплідній — на 28-ій) в тій установі, де вона спостерігається під час вагітності.

  Детальну інформація про те, для чого потрібен родовий сертифікат, ви можете також подивитися на офіційному сайті російських національних програм.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.