Для чого потрібен вітамін Е?

Про властивості вітаміну Е цікавляться багато жінок у наш час. Чим же він завоював таку популярність?

Для чого потрібен вітамін Е на думку лікарів

Цей вітамін фахівці призначають для:

 • відновлення шкіри і волосся,
 • зміцнення імунної системою,
 • профілактики захворювань серця,
 • захисту від деяких форм раку та хронічних хвороб,
 • попередження або уповільнення розвитку катаракти,
 • захисту від забруднюючих факторів.
 • Вітамін Е захищає клітини організму від старіння і загибелі, тому що є антиоксидантом. А це означає, що вітамін Е охороняє від раку. Імунітет слабшає при дефіциті вітаміну Е, клітини організму стають дуже сприйнятливі до впливу токсичних речовин.

  Вітамін Е покращує транспортування кисню до тканин, захищає клітини крові еритроцити, перешкоджає появі тромбів в судинах. Виходить, застосування вітаміну Е діє, як профілактика розвитку атеросклерозу.

  Вітамін розмноження — так прийнято його називати, адже він позитивно впливає на статеву систему людини. У жінок при нестачі вітаміну Е можуть з’явитися порушення менструального циклу і лібідо (статевий потяг знизиться), а у чоловіків — зменшується вироблення сперматозоїдів.

  У косметології вітамін Е славиться хорошим помічником при проблемах шкіри і слизових оболонок. Він перешкоджає появі сухості шкіри, сприяє відновленню здоров’я волосся і нігтів, а також володіє омолоджуючу дію.

  Від нестачі вітаміну Е людина може відчувати слабкість і апатію. Шкіра втрачає свою еластичність, але набуває жахливі старечі плями.

  Скільки потрібно приймати вітамін Е

  Немовлятам рекомендована доза вітаміну Е в добу становить 3-4 МЕ (міжнародна одиниця), ця кількість вони, як правило, отримують з молоком мами. Тобто додатково їм нічого не потрібно. Діти дошкільного віку мають отримувати 6-7 МО вітаміну Е на добу. Школярі — 7-8 МЕ, чоловіки — 10 МО, жінки — 8 МО. А от скільки вітаміну Е потрібно вагітним і годуючим? Як, виявилося, найбільше — 10-15 МО.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.