Дієтичне плато: коли організм не готовий до змін

загрузка...

Ви вибрали відповідну дієту, щоб схуднути до бажаної ваги . Ви попрощалися зі старими звичками харчування, і навіть відмовилися від улюблених страв і продуктів. І ось вже помітні перші плоди самозабутньо дотримання дієти. Тіло нарешті оцінило ваші жертви і відреагувало на дієту — ви втрачаєте вагу! Ви майже досягли заповітної мети — вас відділяє від неї всього кілька кілограмів. Важка праця і відмова від гастрономічних радощів життя нарешті буде винагороджено!

Отже, ще одне невелике зусилля — і зникнуть останні три-п’ять кілограмів. І раптом ви припиняєте втрачати вагу, а стрілка ваг зрадницьки завмирає на одній і тій же позначці … Зниження ваги буквально зупиняється або гранично сповільнюється, так що стає непомітним.

Справа в тому, що спочатку організм позбавляється не тільки від жиру, але і від води. Крім того, зазвичай всі починають худнути з великим ентузіазмом, але потім поступово втрачають інтерес і перестають строго слідувати наміченим планом. В дієтології існує поняття «дієтичне плато», коли навіть на тлі дієти вага завмирає. На цій стадії ви не додаєте у вазі, але і не втрачаєте його. «Дієтичне плато» зустрічається набагато частіше, ніж прийнято вважати. Через цю стадію рано чи пізно проходять майже всі, хто дотримується дієти.

Причини «дієтичного плато»

Протягом перших декількох тижнів реакція організму на дієту надихає — ви досить швидко втрачаєте кілограми. Організм підлаштовується під новий режим і раціон харчування. У цей час споживання калорій залишається низьким, а обмін речовин прискорюється, що і призводить до стрімкої і стабільної втрати ваги. Стадія «плато» настає тоді, коли організм вже перебудувався і «звик» до нового режиму. Дієта більше не є для нього несподіваним потрясінням. Тепер організм налаштований на спалювання меншої кількості калорій — адже скоротилося їх споживання; для збереження енергії сповільнюється обмін речовин. У цей час втрата ваги сповільнюється або припиняється зовсім. Ні дієта, ні виснажливі заняття у фітнес-клубі не приносять бажаних результатів. Тепер скинути залишився зайву вагу буде важко.

Ви впевнені, що досягли «дієтичного плато». Коли ви помічаєте, що протягом тижня (або навіть декількох тижнів) стрілка вагів не зрушилася ні на одну поділку, не впадайте у відчай і не здавайтеся. Якщо ви припините дотримуватися дієти в цей момент, швидко наберете втрачені з такою працею кілограми і повернетеся до того, з чого починали. З іншого боку, якщо ви внесете в дієту деякі зміни, то швидше досягнете заповітної мети.

Фазу «дієтичного плато» переживають люди, часто дотримуються різні дієти, причому переживають кілька разів протягом обраної програми зниження ваги. Головне — пам’ятати, що «плато» — не постійне явище, а лише тимчасова ситуація, перехідний етап.

Можливі фактори «дієтичного плато»

Менша активність організму при тих же навантаженнях: виконання звичних вправ з меншою активністю — один з важливих факторів «дієтичного плато». Багато хто упевнений, що достатньо просто займатися фітнесом, а інтенсивність занять не має значення. Як правило, вони не займаються спортом, що допомагає спалювати калорії або навіть прискорити уповільнений обмін речовин.

Недостатнє харчування: відчуття апатії, дратівливості або байдужості, які супроводжують постійне недоїдання на дієті, — вірні сигнали, що свідчать про гострий нестачі поживних речовин, від чого страждає не тільки тіло, але й розум. Як правило, люди, що дотримують дієту, твердо впевнені: чим менше їси — тим краще. Зацікавлені в отриманні швидкого і видимого результату, вони починають все частіше відмовлятися від їжі. Організм, позбавлений найнеобхідніших живильних речовин, як ніби впадає в летаргічний сон. Як наслідок, уповільнення обміну речовин. Оскільки організм не отримує «палива», необхідного для підтримки життєдіяльності, процес зниження ваги сповільнюється або зупиняється. Тому дуже важливо розуміти важливість споживання кількості калорій, достатнього для оптимальної ваги. Більш того, якщо таке добровільне голодування затягнеться, рівень цукру в крові піднімається, що призводить до посилення апетиту. Результат — збільшення споживання їжі і повернення до початкової ваги.

У жінок на очікувані результати дієт і різних програм схуднення в чималому ступені впливають гормони, лікарські препарати та особливості менструального циклу. До інших розповсюджених чинників виникнення «дієтичного плато» відносяться сповільнений обмін речовин, знижене / підвищене вміст цукру в крові (інсулін-залежність), токсичні перевантаження, ендокринні захворювання, прийом певних ліків, харчова алергія і стрес.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.