Дієти для годуючих матерів: що на обід у малюка?

загрузка...

Вважається, що жінка, яка годує дитину грудьми, обов’язково повинна дотримуватися дієти. Цей факт часто є причиною відмови від грудного вигодовування жінками: вони воліють годувати «правильної» сумішшю, а не «поганим» молоком. Адже, щоб молоко було «хорошим», потрібно докласти багато зусиль: харчуватися багато і по-особливому, відмовитися від улюблених продуктів, пити літрами — а це так складно! Насправді ситуація тут протилежна: жодна найсучасніша суміш не замінить молока матері. Це потрібно знати кожній жінці. Що ж лякає жінок в грудному вигодовуванні?

Потрібно багато є і багато пити

Харчування матері повинне бути раціональним як за кількістю, так і за якістю. Прийом більшої кількості їжі не викликає збільшення лактації, але навіть голодуючі жінки з успіхом вигодовують своїх дітей грудьми. Ці факти доведені численними спостереженнями за кормящими жінками різного рівня достатку, в різних кліматичних зонах і країнах. Показовим є те, що при глобальних катастрофах діти, що перебувають на штучному вигодовуванні, швидко вмирають від кишкових інфекцій, оскільки не мають можливості отримувати харчування з чистих пляшечок, та й самі суміші, що приходять з гуманітарною допомогою, вимагають як мінімум чистої води для приготування. У той час як діти на грудному вигодовуванні від голоду і кишкових інфекцій не вмирають, навіть якщо мати відчуває виражений дефіцит ваги і одержує дуже малу кількість їжі протягом дня.

У добу дитина висмоктує близько літра молока — таким чином, рекомендації значно посилити питний режим годувальниці, необгрунтовані. Вживання теплої рідини за двадцять хвилин до годування грудьми викликає приплив молока, але для цього достатньо однієї чашки напою.

Не можна їсти багато продуктів

Немає жодного продукту, який би змусив дитину кинути груди. Якщо жінка під час вагітності їла прянощі, часник і цибулю, то можна їх продовжувати вживати і під час лактації, це, звичайно, змінює смак молока, але він звичний для малюка.

Солодощі — швидкі вуглеводи, їх вживати можна, просто не слід зловживати, і тоді не потрібно буде боятися, що від них здуває живіт малюка.

Зелень, фрукти і овочі мамам рекомендують обмежувати, так як безпосередньо пов’язують їх вживання з появою розрідженого стільця з зеленню у малюка, проте це не так. Потрібно пам’ятати, що кал у малюка, що знаходиться на штучному вигодовуванні — рівномірно жовтий і досить щільний завжди, однак у дітей на природному вигодовуванні стілець в нормі буває до шести — восьми разів на добу, розріджений, з різноманітними відтінками. До трьох місяців у малюка-грудничка формується нормальна мікрофлора, і стілець стане рідше і гущі. Наступний важливий момент — у сучасних дітей часто буває часткова лактазна недостатність, яка проявляється як раз рідким стільцем, але він буде пінистим з кислим запахом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.