Дієта з низьким вмістом холестерину — фрукти і овочі у вашому раціоні

загрузка...

Дієта з низьким вмістом холестерину корисна для більшості людей — не тільки для людей із спочатку високим рівнем холестерину в крові, але і для кожної людини, що піклується про своє здоров’я. Дієта з низьким вмістом холестерину допомагає запобігти безлічі захворювань і порушень, які є прямим або непрямим наслідком хронічно підвищеного рівня холестерину в крові — в тому числі атерокслероза, інфаркту, інсульту і інших порушень роботи серцево-судинної системи.

Холестерин і його вплив на здоров’я

Холестерин — органічна сполука, яка відноситься до класу жирних спиртів і в деякій кількості постійно присутній в організмі (близько вісімдесяти відсотків усієї кількості холестерину виробляють печінку, нирки і наднирники). Стабільний рівень холестерину в організмі необхідний для нормальної роботи деяких його систем — справа в тому, що холестерин відіграє дуже важливу роль у виробленні різних стероїдних гормонів (у тому числі гормонів щитовидної залози, жіночих гормонів прогестерону та естрогену, чоловічого гормону тестостерону). Крім того, сучасні медичні дослідження дозволяють припустити, що холестерин впливає на роботу імунної системи і допомагає захиститися від раку. На жаль, «ідеальним» сполученням холестерин назвати не можна — підвищення рівня холестерину в крові, надлишок цієї речовини в організмі призводить до утворення атеросклеротичних бляшок в судинах і, в перспективі, до різноманітних порушень роботи серцево-судинної системи.

«Корисний» і «шкідливий» жир

Холестерин може бути «поганим» і «хорошим»: небезпечний для здоров’я людини тільки холестерин у формі комплексних сполук — ліпопротеїнів низької щільності, основне джерело яких — насичені і транс-жири. Холестеринові сполуки — ліпопротеїни високої щільності, навпаки, вважаються корисними для здоров’я, оскільки, в числі іншого, захищають кровоносні судини від атеросклеротичних змін. Ліпопротеїни високої щільності містяться в мононенасичених і поліненасичених жирах. Відповідно, основа дієти з низьким вмістом холестерину — це, в першу чергу, білкові і вуглеводні продукти, що не містять жиру взагалі, і продукти з ненасиченими жирами, що забезпечують адекватний обсяг поживних речовин, але не провокують небезпечне підвищення рівня холестерину в крові.

Склад дієти з низьким вмістом холестерину

Основні складові раціону харчування, яке пропонується дієтою з низьким вмістом холестерину — це нежирні молочні продукти, фрукти і овочі, а також джерела вуглеводів і клітковини — цільнозернові продукти, крупи, бобові. У їх числі:

 • Молочні продукти: нежирні йогурти, сир, молоко, м’які сорти сиру
 • Будь-які свіжі фрукти і овочі
 • крахмалсодержащего продукти: рис, макарони і паста, картопля, бобові, будь цільнозернові продукти
 • В обмежених кількостях можна вживати пісне (нежирне) м’ясо — яловичину, куряче філе без шкірки. Крім того, дуже корисні для підтримки здоров’я серцево-судинної системи соєві продукти — основні джерела рослинного білка і корисна альтернатива продуктам тваринного походження.

  Основні джерела жирів, необхідних організму:

 • Продукти тваринного походження: риба та риб’ячий жир
 • Продукти рослинного походження: рослинні олії (оливкова, соняшникова, шафранове масла), горіхи і зерна, авокадо
 • Дотримуючись дієту з низьким вмістом холестерину, необхідно обмежити вживання або взагалі виключити з раціону продукти, що містять велику кількість насичених жирів — основні джерела холестерину. До таких продуктів належать:

 • Червоне м’ясо, свинина, бекон, м’ясні продукти, що піддавалися технологічній обробці (наприклад, сосиски, ковбаси)
 • Жирна сметана, молоко, йогурти, вершкове масло, маргарин
 • Будь-які продукти, приготовлені з кулінарним жиром (у першу чергу, випічка)
 • Обов’язкова умова дієти з низьким вмістом холестерину — виключення з раціону будь-якого фаст-фуду, шоколаду і цукерок, спиртних напоїв.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.