Дієта з Ксенікалом: тільки після консультації з лікарем

загрузка...

Ксенікал — це торгова назва препарату інгібування ліпаз під назвою орлістат. Ксенікал, за даними досліджень, може використовуватися як для позбавлення від зайвої ваги, так і для підтримки ваги, навіть у пацієнтів з високим артеріальним тиском, діабетом, високим рівнем холестерину або серцевими захворюваннями. Під час прийому Ксенікалу важливо слідувати правильній дієті, щоб допомогти препарату ефективно працювати, а також для запобігання неприємних побічних ефектів. Завжди необхідно консультуватися зі своїм лікарем перед тим як почати дієту, особливо якщо є проблеми зі здоров’ям.

Як він працює

Типова дозування — капсули по 120 мг, які потрібно приймати три рази на день з їжею, що містить жири, запиваючи водою. Під час процесу травлення Ксенікал діє шляхом приєднання та блокування близько третини травних ферментів, званих ліпазами, які необхідні для харчового жирового обміну. В результаті, частина спожитих харчових жирів залишається неперетравленої, стає частиною стільця і виводиться з організму під час дефекації.

Вимоги до дієти (споживання жирів)

Оскільки Ксенікал працює в поєднанні з присутнім у раціоні жиром, в кожному прийомі їжі для його роботи повинне бути присутнім деяка кількість жиру. У цілому, дієта, відповідна використанню з Ксенікалом — це низькокалорійна дієта, яка поставляє не більше 30 відсотків добових калорій з жиру, або близько 10 відсотків на кожний прийом їжі.

Основні принципи дієти

Якщо лікар не дає інших рекомендацій, можна дотримуватися дієти, яка включає в себе різноманітні високоживильні продукти або продукти з високою харчовою цінністю і низьким вмістом калорій. Рекомендованими продуктами є фрукти і овочі, неочищені цільні зерна, жирна риба, така як лосось, форель або оселедець, не менше двох разів на тиждень, пісне м’ясо і знежирені або нежирні молочні продукти. Потрібно тримати під контролем рівень холестерину, а також забезпечити ефективну дію Ксенікалу, вживаючи ненасичені жири, такі як рослинна олія, риба і горіхи, замість насичених жирів, які містяться в жирному червоному м’ясі, продукти з цільного молока і обробленому м’ясі. Нарешті, рекомендується скоротити споживання солі до 1500 мг на добу або менше.

Засвоєння вітамінів

Оскільки Ксенікал зменшує всмоктування жирів, він також знижує засвоєння жиророзчинних вітамінів D, E і К, а також бета-каротину. Щоб запобігти недолік цих жиророзчинних вітамінів в організмі, щоденний прийом полівітамінів має велике значення. Не менш важливо піклуватися про те, щоб прийом вітамінів відбувався в потрібний час, щоб переконатися, що Ксенікал не впливає на абсорбцію. Гарний час для прийому вітамінів — за дві години до або після їжі або безпосередньо перед сном.

Побічні ефекти

Якщо дотримуватися рекомендацій по щоденному змістом жиру в їжі, основним побічним ефектом буде зміна стільця. Ці побічні ефекти, такі як рідкий стілець, гази з жирними кров’яними виділеннями і болю в прямій кишці, повинні зникнути після перших декількох тижнів лікування. Якщо вони не зникають, потрібно повідомити про це лікаря, також як у випадку таких серйозних побічних ефектів як висип, нудота або блювота, пожовтіння шкіри або очей, крайня втома або постійні болі в шлунку.

Потрібно мати на увазі

Ксенікал не пригнічує апетит. Ксенікал є препаратом, який впливає на травну систему, і його призначають тільки при значному надлишковій вазі. Почавши лікування Ксенікалом, важливо залишатися під наглядом лікаря. Необхідно буде відслідковувати результати, і коригувати добові калорії і програми фізичних вправ.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.