Дієта. Роздільне харчування

Як правильно харчуватися? Це питання мучить багатьох людей. Не секрет, що правильне харчування забезпечує не тільки красу нашого зовнішнього вигляду, але і наше здоров’я. Особливого розгляду вимагає питання про дієти. Кожна дієта повинна бути унікальною. Кожен з нас має власним тілом з певними фізіологічними характеристиками. Таким чином, будь-яка дієта цим характеристикам має відповідати. Давайте поговоримо про дієту, яка передбачає роздільне харчування. Отже:

Дієта. Роздільне харчування

Секрет чарівного дії роздільного харчування криється в особливому поєднанні продуктів один з одним і з кожним окремим організмом. Дуже важлива помірність у споживанні їжі. Ну а наше меню повинне бути збалансованим і гармонійним.

Давайте звернемося до основних принципів роздільного харчування. Отже:

 • Можна вживати в їжу пісне м’ясо, рибу та птицю. Дані продукти чудово поєднуються з зеленими НЕ крахмаленнимі овочами. Таке поєднання продуктів активно допомагає травленню, захищає судини від холестерину і руйнує негативний вплив тваринного білка.
 • Квасоля, боби, сочевиця всіх сортів дуже добре поєднуються з рослинними оліями або з зеленими овочами.
 • Для вживання в їжу також рекомендують рослинні масла. Вони повинні бути не рафіновані і не смажені.
 • Дієта роздільного харчування на 90 днів припускає крахмаленние овочі, такі як, наприклад, картопля, паста, хліб і тому подібні. Вони дуже добре поєднуються з підлозі крахмаленнимі, тобто з редькою, редискою, бруквою. Не можна поєднувати ці продукти з тваринними жирами. Наприклад, не варто їсти пельмені з хлібом.
 • Помідори і кислі фрукти краще всього поєднуються самі з собою. Ці продукти рекомендують вживати за 15-20 хвилин до прийняття основної їжі. Особливо це стосується кавуна і дині.
 • Чи не крохмалисті і зелені овочі, такі як, цибуля-латук, селера, кріп, зелень петрушки, салати всіх видів, ріпчасту цибулю і так далі добре поєднуються з невеликою кількістю тваринних жирів і рослинних масел.
 • Важливо засвоїти те, що молоко — це окрема їжа, а не напій. Справа в тому, що молоко перетравлюється кислими соками. Якщо в момент переварювання молока, в шлунку присутні частки іншої їжі, то молекули молока обволікають їх. В результаті, процес травлення сильно затягується. Шлунок повинен спочатку перетравити молочну оболонку, а тільки потім саму їжу. Крім того, їжа залишається непереробленому і загниває.
 • Сир також необхідно споживати окремо. Сир — це повноцінний білок, який чудово поєднується із зеленими овочами і кисломолочними продуктами.
 • Яйця прекрасно поєднуються з зеленими овочами, так як, знову ж таки, це білок.
 • 90 денна дієта роздільного харчування вітає горіхи. Вони корисні як окремий продукт, так як вони багаті легкозасвоюваними рослинними жирами.
 • Гриби — це нейтральна група, яка добре поєднується з вуглеводами і білками.
 • Існують різні дієти роздільного харчування, розраховані на 90 днів. Автори дієт використовує наведені вище принципи. Основна ідея будь-якої такої дієти — це застосування чотириденного циклу харчування. У перший день рекомендують до вживання переважно білки. Другий день харчування передбачає вживання крохмаль-містять продуктів. Третій день необхідно посвітити вживання вуглеводів. Четвертий день рекомендуються до вживання різного роду вітаміни. Пам’ятайте про те, що ви можете створити власне меню, використовуючи принципи роздільного харчування. Однак, для повноцінного результату і для того, щоб зберегти ваше здоров’я, необхідно проконсультуватися з вашим дієтологом.

  Пам’ятайте про те, що боротьба із зайвою вагою може обернутися проти вас. Не варто легковажно ставитися до формування вашої дієти. Дуже важко переоцінити значення їжі для нашого організму. Також неможливо переоцінити важливість якості продуктів.

  Не всі відгуки про дієту роздільного харчування суто позитивні. Як з’ясувалося на практиці, є прихильники теорії роздільного харчування та її противники. Про що ж говорять незадоволені голоси?

 • Перший постулат критиків роздільного харчування заявляє, що в природі не існує «чистих» продуктів. Тобто немає такої їжі, яка містила б тільки білки, тільки жири або тільки вуглеводи. Виняток становить, мабуть, лише чистий цукор і білок яйця. Таким чином, роздільне харчування неможливо.
 • Наш кишечник пристосований до змішаного типу харчування. Такий стан речей склався в ході еволюції. Народи усіх континентів завжди харчувалися змішаною їжею.
 • Багато сучасних дієтологи піддають серйозній критиці постулати роздільного харчування.
 • Таким чином, немає єдиної думки про однозначну користь чи шкоду роздільного харчування. Є люди, яким таке харчування допомагає, а є й ті, яким воно шкодить. В кінцевому підсумку все зводиться до вироблення індивідуального стилю харчування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.