Дієта при жовчнокам’яній хворобі — принципи харчування

загрузка...

Жовчний міхур розташовується в області печінки і тимчасово зберігає жовч, яка в міру необхідності використовується для переварювання їжі. Спеціальна дієта при жовчнокам’яній хворобі допоможе впоратися з дискомфортом, який викликає це розлад.

Уникайте жирної їжі

Так як жовч допомагає організму розщеплювати жири, жовчокам’яна хвороба може призвести до порушення цієї функції. Щоб полегшити роботу травної системи, при жовчнокам’яній хворобі слід на деякий час скоротити споживання жирів. Це зменшить секрецію жовчі, дасть органу трохи відпочити, і істотно полегшить симптоми захворювання.

Вживайте більше клітковини

Клітковина стимулює моторику кишечника і, хоча й не може вивести з організму камені, сприяє зменшенню їх розміру та кількості. Особливо багато клітковини міститься в овочах, фруктах, цільнозернових, висівках. Наприклад, одна столова ложка висівок містить більше половини рекомендованої добової норми клітковини.

Їжте частіше і маленькими порціями

Одним з основних завдань дієти при жовчнокам’яній хворобі є зменшення навантаження на жовчний міхур. Для цього дуже важливо уникати переїдання. Часті прийоми їжі невеликими порціями допомагають ефективно контролювати апетит і менше навантажують травну систему, ніж три великі блюда в день. Важливо уникати вживання великої кількості їжі перед сном. Переповнений шлунок може почати тиснути на печінку і жовчний міхур, підсилюючи біль, яка є однією з ознак жовчокам’яної хвороби.

Більше води

Вода допомагає розчиняти камені і вимивати їх з організму. Уникайте алкогольних, газованих і кофеінізірованних напоїв. Вони лише збільшують рухливість каменів, що може призвести до блокування жовчних проток.

Уникайте консервованих продуктів

З дієти при жовчнокам’яній хворобі рекомендується зовсім виключити консервовані продукти. У них, як правило, міститься багато натрію, солі якого відкладаються в організмі, через що симптоми жовчнокам’яної хвороби можуть посилитися.

Імбир

Включіть в дієту при жовчнокам’яній хворобі напої (наприклад, чай і гаряче молоко) і страви з імбиром. Ця спеція стимулює переробку жирів і, таким чином, знижує навантаження на жовчний міхур.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.