Дієта при запорах — пощадіть кишечник

загрузка...

Нормальний стілець може бути різним для кожної конкретної людини. Для когось нормою є дефекація два-три рази на день, для когось — один раз на два дні. Середньою нормою є один стілець в день, однак загальне правило таке: нормальний стілець не повинен бути болючим і не повинен викликати у людини будь-якого дискомфорту. При запорах дефекація стає рідкісною і, іноді, дуже болючою. Запор буває хронічним, а може з’являтися і проходити час від часу. Він може бути викликаний прийомом препаратів, станом здоров’я, недостатньою рухливістю, або дієтою, в якій не вистачає клітковини або рідини.

У дієту при запорах рекомендується включати: овочі, фрукти (особливо, сухофрукти) і деякі зернові (жито, різні висівки, вівсяні пластівці) — вони є відмінними джерелами клітковини. Легко запам’ятати: що твердіше овоч чи фрукт, тим більше в ньому клітковини. Крім того, щоб клітковина працювала максимально ефективно, потрібно пити багато води — не менше восьми склянок на день.

Діти до 1 року

Малюки, яких годують грудьми, вкрай рідко страждають від запору; при штучному вигодовуванні це відбувається значно частіше. При появі запору у дитини рекомендується звернутися до лікаря. Деякі дієтичні зміни також можуть полегшити симптоми запору:

 • Дайте дитині з пляшечки чи з ложки 25-50 г яблучного соку (не наполягайте, якщо він відмовляється).
 • Малюкам, які вже почали їсти тверду їжу, при запорі можна дати трохи тертих овочів або фруктів.
 • Діти старше одного року і дошкільнята

 • Дієта повинна відповідати загальним рекомендаціям по правильному харчуванню для дітей цього віку.
 • Давайте дитині більше овочів і фруктів, цільнозернових хліб замість звичайного, а також цільнозернові каші. Переконайтеся, що дитина п’є достатню кількість рідини; привчайте його пити воду; бажано зовсім не давати дитині солодкі газовані напої.
 • Молодші школярі і підлітки

 • При запорах у дітей цього віку рекомендується звернутися до принципів здорового харчування, так як ті, хто харчується правильно, вкрай рідко страждають від закрепів. Включайте в раціон дитини овочі, фрукти, зернові каші, кисломолочні продукти. Чорнослив, курага та інші сухофрукти — одні з кращих природних засобів при запорах. Крім того, як можна частіше давайте дітям бульйони та овочеві пюре.
 • Адекватне споживання рідини є необхідним для лікування і запобігання запорів. Кількість необхідної дітям рідини залежить від віку, роса і ваги, рівня активності і температури навколишнього середовища. Порадьтеся з лікарем, щоб визначити, скільки саме рідини необхідно вашій дитині.
 • Дорослі

 • Дорослим, як і підліткам, при запорах рекомендується дієта, багата фруктами, овочами, цільнозернові і кисломолочними продуктами. При сильному запорі рекомендується протягом одного або двох днів пити якомога більше кефіру або ряжанки, і їсти овочі та сухофрукти.
 • Якщо запор не минає за два-три дні, рекомендується звернутися до лікаря.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.