Дієта при холециститі — принцип максимального щадіння

загрузка...

Холецистит — це порушення, що характеризується запаленням жовчного міхура. Нормальне функціонування жовчного міхура критично важливо для правильного травлення. У ньому збирається вироблювана печінкою жовч, яка сприяє переварюванню жирної їжі. Після того, як їжа надходить у травну систему, жовчний міхур викидає жовч, яка бере участь у травленні. При запаленні жовчного міхура порушується весь процес травлення.

Мета спеціальної дієти, рекомендованої при холециститі — полегшення симптомів захворювання і запобігання його нових епізодів. Рецептурні медикаменти в поєднанні з дієтою можуть прискорити одужання. Постійне проходження цієї дієті може запобігти розвитку нових епізодів холециститу.

Продукти, яких слід уникати

У більшості випадків холецистит призводить до утворення каменів у жовчному міхурі. Тому при цьому захворюванні потрібно виключити з раціону продукти, що сприяють формуванню каменів.

Алкоголь

Міцні спиртні напої і зловживання алкоголем можуть посилити симптоми холециститу і привести до формування каменів у жовчному міхурі. Людям, страждаючим холециститом, необхідно суворо обмежувати споживання алкоголю.

Жирна їжа

При холециститі розщеплення жирів у процесі травлення значно ускладнюється. Це відбувається тому, що жовч і деякі інші травні соки не можуть надходити в шлунок і товсту кишку — жовчний міхур виявляється заблокований. Тому при холециститі рекомендується дієта, що обмежує споживання жирів, особливо — насичених.

В цілому, при холециститі слід уникати наступних продуктів: червоне м’ясо, яйця, горіхи, молочні продукти (особливо жирні), смажена їжа, шоколад і морозиво, газовані напої, кава, чорний чай і капуста.

Продукти, які слід включити в дієту

Основою дієти при холециститі є наступні продукти: рис, картопля, макарони, йогурт, фрукти, нежирне молоко та цільнозернові продукти. Якщо пацієнту важко обійтися без м’яса, можна в невеликих кількостях вживати курку без шкіри, пісну яловичину та рибу.

Дієта при циститі також передбачає вживання в їжу нежирних бульйонів.

Пацієнтам, у яких діагностовано холецистит, доведеться дотримувати такої дієти протягом всього життя, щоб уникнути загострень і не допустити погіршення симптомів захворювання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.