Дієта при високому гемоглобіні: користь продуктів рослинного походження

загрузка...

Існує лише кілька способів знизити високий рівень гемоглобіну в крові. Одним з них є дотримання дієти з низьким вмістом заліза. Найкращим прикладом такої дієти є план харчування при гемохроматозі, спадковому захворюванні, при якому в організм засвоює залізо з їжі в більшій кількості, ніж зазвичай, внаслідок чого виникає надлишок цього елемента. Залізо накопичується в тканинах і органах і може стати причиною їх пошкодження.

Види заліза

Харчове залізо, яке міститься в різних видах продуктів, буває двох видів: гемовое і негемового заліза. Основна відмінність між цими двома видами залоза складається в їх усмоктуваності. Було відмічено, що організм легко засвоює гемовое залізо. З іншого боку, засвоєння негемового заліза є для організму непростим завданням. Основа дієти при високому гемоглобіні — це виключення з раціону продуктів, які містять легко засвоювану форму заліза (гемовое залізо).

Суть дієти при високому гемоглобіні

Їжа, від якої слід відмовитися

Люди, в крові яких міститься надмірна кількість заліза, не можуть собі дозволити вживання тих продуктів, в яких міститься велика кількість гемового заліза. Обмеження або відмова від такої їжі є наріжним каменем дієти.

Алкоголь

Необхідно відмовитися від алкоголю або вживати його в помірній кількості, так як поєднання заліза і алкоголю сприяє утворенню шкідливих речовин, які можуть викликати пошкодження печінки. Крім того, алкоголь сприяє всмоктуванню заліза, що ще більше збільшить вміст гемоглобіну в крові. Тому, щоб дійсно знизити засвоєння заліза, важливо відмовитися від звички вживання алкоголю.

Харчові добавки

Оскільки рівень гемоглобіну в крові підвищений, необхідно уникати вживання залізовмісних харчових добавок, а також полівітамінів, в складі яких є залізо. Вітамін С, незважаючи на те, що він є антиоксидантом, збільшує здатність організму засвоювати залізо. Це означає, що приймати добавки з вітаміном С категорично не рекомендується. При цьому вживання між прийомами їжі соків, багатих вітаміном С, піде тільки на користь. Вживання їжі, яка містить вітамін С, також не є приводом для занепокоєння.

Морепродукти

Популярні морепродукти, і в тому числі риба, також містять величезну кількість гемового заліза, тому крім відмови від м’яса, необхідно виключити або обмежити кількість риби в своєму раціоні (необхідно повністю відмовитися від недоварених або сирих морепродуктів), щоб запобігти таким чином надмірне накопичення заліза в організмі. Вживання сирих морепродуктів може погіршити стан здоров’я. Причина полягає в тому, що бактерії, що містяться в сирій рибі, можуть викликати важкі інфекції у людей з підвищеним вмістом заліза в крові. Однак, ретельно приготована риба і молюски добре переносяться організмом, так як термообробка вбиває мікроби, що викликають інфекції.

цукровмісних продуктів

Хоча цукровмісних продуктів, такі як випічка та тістечка, не є хорошим джерелом гемового заліза, їх вживання провокує посилене всмоктування заліза з нашої звичайної їжі, що неприйнятно для людей з високим вмістом гемоглобіну.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.