Дієта при псоріазі — індивідуальне харчування

загрузка...

Хоча дієти, призначеної для лікування псоріазу, не існує , багато пацієнти відзначають, що деякі продукти харчування посилюють симптоми, а інші можуть покращувати стан шкіри. Однак, зв’язок між харчуванням і псоріаз поки не встановлена. Слід мати на увазі, що псоріаз — циклічне захворювання, тобто після періоду загострення може наступити ремісія; зміна раціону може просто співпасти з початок ремісії.

Тим не менш, в дієту хворого псоріазу рекомендується включати такі продукти харчування, як цільнозернові, овочі, фрукти, молочні продукти зі зниженою жирністю, пісне м’ясо і рибу (слід віддавати перевагу жирній морській рибі).

Результати деяких досліджень говорять про те, що прийом харчових добавок, що містять риб’ячий жир, сприяє полегшенню симптомів псоріазу. Це пояснюється тим, що в риб’ячому жирі містяться поліненасичені жирні кислоти, необхідні для здоров’я шкіри.

Як дієта допомагає організму

Здорова дієта, особливо в поєднанні з регулярними фізичними навантаженнями, допомагають підтримувати нормальну вагу, що також позитивно впливає на стан шкіри пацієнтів з псоріазом.

Оскільки організм кожної людини унікальний, можна спробувати визначити, які продукти викликають посилення або, навпаки, послаблення симптомів псоріазу у конкретного пацієнта. Для цього використовується метод виключення — виключайте з раціону якийсь продукт на два-три дні і уважно стежте за станом шкіри. За результатами самостійно проведеного дослідження можна буде скласти свою власну дієту.

В інтернеті можна знайти багато дієт, творці яких обіцяють чудове позбавлення від псоріазу. Необхідно реалістично відноситися до таких заяв; псоріаз дуже важко піддається лікуванню і ні один справжній фахівець не пообіцяє, що лікування точно пройде успішно. Також слід пам’ятати, що впоратися з псоріазом тільки за допомогою дієти неможливо — з цим захворюванням необхідно звертатися до лікаря.

Фахівці настійно рекомендують не намагатися використовувати для лікування псоріазу дієти, які припускають строге обмеження раціону і, тим більше, голодування.

Також слід з обережністю ставитися до рекомендацій про прийом харчових добавок (якщо вони виходять не від лікаря). Завжди консультуйтеся з лікарем, перш ніж використовувати для лікування псоріазу небудь засоби альтернативної медицини — будь то дієти або трави.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.