Дієта при поліартриті полегшує його симптоми

загрузка...

Хоча немає такої дієти, яка допомогла б раз і назавжди вилікувати поліартрит, правильне харчування допомагає істотно полегшити симптоми, викликані цим захворюванням. Оскільки існує кілька різних видів поліартриту, і рекомендована дієта для кожного з цих видів хвороби різна.

Правильне харчування: помічник у боротьбі з хворобами суглобів

Дієта при поліартриті допомагає швидше позбавитися від зайвої ваги — численними медичними дослідженнями давно доведено, що надлишкова маса тіла підвищує ризик розвитку поліартриту (наприклад, остеоартриту) і серйозного пошкодження суглобів. Крім того, схуднення знизить навантаження на суглоби і допоможе полегшити больові відчуття, викликані запальним процесом у суглобах. Необхідно пам’ятати про те, що правильно підібрана дієта при поліартриті допомагає захистити організм від можливих побічних ефектів ліків, що застосовуються для придушення симптомів поліартриту, і можливих ускладнень самого захворювання — наприклад, деякі види поліартриту провокують захворювання серцево-судинної системи.

Основні правила харчування при поліартриті:

 • Раціон повинен бути збалансованим і різноманітним: при поліартриті необхідно збільшити вміст в раціоні вітамінів, мінералів, антиоксидантів та інших корисних речовин.
 • Найкраще дотримуватися середземноморської дієти — тобто режиму харчування, що припускає велику кількість свіжих фруктів, овочів і оливкової олії.
 • Вітаміни та мінерали

  Дефіцит вітамінів і мінералів в деяких випадках може прискорити розвиток поліартриту і спровокувати значне пошкодження суглобів. Саме тому дієта при поліартриті обов’язково повинна включати необхідний набір корисних вітамінів і мінералів, в числі яких:

  Кальцій — основа здорових кісток. Дефіцит кальцію збільшує ризик остеопорозу, досить поширеного ускладнення деяких видів поліартриту — особливо при тривалому лікуванні стероїдами. Основні джерела кальцію — молочні продукти (молоко, сир, нежирний йогурт), соєві продукти. Рекомендована норма кальцію — тисяча міліграмів на день.

  Залізо — ще один важливий елемент дієти при поліартриті, запобігає анемію, пов’язану з розвитком артриту. Нестероїдні протизапальні препарати, часто рекомендовані для придушення симптомів артриту, можуть спровокувати анемію. Основні джерела заліза — червоне м’ясо, риб’ячий жир, темно-зелені листові овочі (шпинат, салат).

  селен — мінерал, дефіцит якого в організмі може спровокувати прискорений розвиток поліартриту. Найбагатші джерела селища — бразильський горіх, деякі види м’яса і риби.

  Дієта при ревматоїдному поліартриті

  Деякі продукти харчування (а, точніше, що містяться в них поживні речовини) допомагають при різних видах поліартриту, і у випадку з ревматоїдним поліартритом, найпоширенішим видом захворювання, таким незамінним помічником вважаються жирні кислоти омега-3. Поліненасичені жирні кислоти омега-3 у великій кількості містяться в риб’ячому жирі, м’ясі жирної риби і діють повільно, але ефективно, допомагаючи придушити запальні процеси в уражених поліартритом суглобах. Щоб добитися добрих результатів, необхідно мінімум двічі на тиждень вживати в їжу м’ясо жирної риби або риб’ячий жир в капсулах протягом трьох місяців.

  Дієта при подагричному поліартриті

  Деякі продукти харчування допомагають швидше придушити симптоми поліартриту, а інші, навпаки, лише посилюють симптоми. У випадку з подагричним поліартритом — одним з поширених видів поліартриту, провокує який скупчення кристалів солі сечової кислоти — дієту необхідно дотримувати особливо ретельно.

  В першу чергу дієта при подагричному поліартриті не повинна містити продуктів, які містять у великій кількості пурину — речовини, продуктом розпаду яких є як раз сечова кислота. Такі продукти можуть підвищити рівень сечової кислоти і посилити симптоми подагричного поліартриту. Крім того, при цьому виді поліартриту необхідно знизити до мінімуму кількість вживаного алкоголю і напоїв з підсолоджувачами. А ось інші рідини — найкраще воду — рекомендується пити в необмеженій кількості, щоб запобігти процес утворення кристалів солі сечової кислоти в суглобах і прискорити «вимивання» солі з організму.

  Тетяна Смирнова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.