Дієта при подагрі — основний вид лікування

загрузка...

Розвиток подагри, болючою форми артриту, протягом тривалого часу пов’язували з особливостями харчування, зокрема надмірним споживанням м’яса, морепродуктів і алкоголю. Тому й лікували подагру довгий час за допомогою змін режиму харчування. На щастя, зараз є медикаменти, які допомагають швидко полегшити симптоми захворювання і необхідність в строгих обмеженнях відпала, проте дієта, назначавшаяся при подагрі, залишається ефективним засобом стабілізації стану хворого.

Ця дієта в чому схожа на правильне, збалансоване харчування, дотримуватися якого рекомендується більшості людей. Вона допомагає не лише контролювати симптоми подагри, але й підтримувати здоровий вагу, а також уникати загострень деяких хронічних хвороб.

Подагра розвивається, коли через підвищений рівень сечової кислоти в крові утворюються кристали, які збираються навколо суглобів. Організм виробляє сечову кислоту, розщеплюючи пурину. Пурин природним чином виробляються в організмі, але і також можна отримати з деяких продуктів харчування, наприклад, з м’яса, анчоусів, оселедця, спаржі і грибів.

Спеціальна дієта при подагрі допомагає контролювати вироблення і виведення з організму сечової кислоти, що дозволяє запобігати напади подагри і робити їх менш важкими.

Ожиріння є ще одним фактором ризику по розвитку подагри. Позбувшись від зайвої ваги за допомогою дієти, може знизити частоту і силу нападів.

Дієта

Дієта при подагрі припускає зменшення споживання пуринів, сприяючих виробленню молочної кислоти. Якщо подагра пов’язана з ожирінням, дієта повинна бути розрахована на зменшення зайвої ваги. У той же час слід уникати голодування і занадто швидкого зниження ваги, так як може сприяти розвитку нападів подагри. Крім того, хворим на подагру не підходять білкові дієти, так як вони можуть викликати гіперурикемію — стан, що характеризується надмірною виробленням сечової кислоти. Пийте якомога більше рідини, щоб вимивати з організму сечову кислоту.

Правила дієти при подагрі:

 • Обмежте споживання м’яса, птиця і риби. Тваринні білки дуже багаті пуринами. Особливо суворо слід обмежити споживання червоного м’яса, жирної риби та морепродуктів. Хворим на подагру рекомендується вживати не більше 110-170 г м’яса в день.
 • Їжте більше рослинних білків. Білки вам все одно необхідні, і отримати їх можна з рослинної їжі, наприклад, з бобових. Це також допоможе знизити споживання насичених жирів, що дозволить швидше позбавитися від зайвої ваги.
 • Обмежте споживання алкоголю або зовсім відмовтеся від нього. Алкоголь перешкоджає виведенню сечової кислоти з організму. Вживання пива особливо часто пов’язують з подагрою. Під час нападу подагри слід уникати алкоголю. В інший час його споживання потрібно суттєво обмежити — 148 мл вина в день вважається безпечною дозою алкоголю для хворих на подагру.
 • Вживайте знежирені продукти. Експерти вважають, що вживання в їжу нежирного молока, йогурту та інших молочних продуктів зі зниженим вмістом жиру істотно знижує ризик розвитку подагри. Крім того, потрібно вживати молочні продукти в достатній кількості: для дорослої людини це 430-719 мл в день.
 • Вживайте в їжу складні вуглеводи. Їжте цільнозернові продукти, овочі та фрукти і уникайте рафінованих вуглеводів, які містяться в різній випічці, цукерках і шоколадні батончики.
 • Результат

  Дієта при подагрі не лікує це захворювання, але допомагає полегшити симптоми і частоту їх появи. Постійне проходження цієї дієті дозволить контролювати перебіг хвороби і підтримувати нормальну вагу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.