Дієта при підвищеному холестерин — корисний холестерин проти шкідливого

загрузка...

Високий рівень холестерину в крові пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань. Завдання дієти при підвищеному холестерин — знизити рівень ліпопротеїнів низької щільності (так званого «поганого холестерину»).

Їжте більше овочів, фруктів, цільнозернових і бобових

Це справжні дива природи, які допомагають запобігти хворобам серця, знижуючи рівень холестерину. Регулярне споживання клітковини особливо ефективно допомагає знизити рівень ЛНП. Щоб добитися цього, необхідно є, як мінімум, 4.5 чашки овочів і фруктів кожен день, а також щотижня, як мінімум, три порції цільнозернових і чотири порції горіхів, насіння і / або бобових.

Ретельно вибирайте жирну їжу

Дієта при підвищеному холестерин не зобов’язує вас зовсім уникати жирів, проте рекомендується зменшити споживання насичених жирів і повністю відмовитися від транс-жирів (вони містяться в різній рафінованої їжі і в маргарині). Замість цього включайте в дієту насичені жири, якими багаті, наприклад, рапсове масло, оливкову олію, горіхи. Рослинні станоли і стероли, що містяться в рослинних жирах, особливо ефективно знижують рівень ЛНП-холестерину.

Їжте пісні білки

Риба, курка і білки рослинного походження в дієті при підвищеному холестерин можуть замінити червоне м’ясо, багате насиченими жирами. У рибі міститься багато жирних кислот омега-3, які не тільки сприяють зниженню рівня холестерину, але й зменшують ризик різних аномалій серцевого ритму, які можуть призвести до раптової зупинки серця. Крім того, вони знижують рівень тригліцеридів, запобігають розвитку атеросклерозу і знижують артеріальний тиск. Фахівці говорять, що для нормалізації рівня холестерину необхідно щотижня їсти по дві порції риби вагою близько 100 р.

Обмежте споживання холестерину

Здорові люди можуть споживати до 300 мг холестерину в день; тим, у кого рівень холестерину вже підвищений і / або людям з підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, слід обмежити його споживання до 200 мг або менше. Для цього необхідно вживати в їжу якомога менше насичених жирів.

Харчуйтеся регулярно

Пропуск прийомів їжі часто призводить до переїдання. Щоб краще контролювати апетит, часто рекомендується їсти по чотири-п’ять разів на день, невеликими порціями. Цей спосіб, однак, не підходить тим, хто схильний переїдати незалежності від того, наскільки голодним він чи вона сідає за стіл. Таким людям краще їсти тричі на день; при цьому кожна страва повинна містити оптимальну кількість поживних речовин.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.