Дієта при коліті — в залежності від ознак

загрузка...

Фахівці практичні одностайні в тому, що харчування надає мінімально вплив на розвиток коліту. У той же час, дієта грає важливу роль у зменшенні впливу коліту на організм, а також у лікуванні та запобіганні нападів захворювання.

Нерозчинна клітковина шкідлива при коліті

Джерелами нерозчинної клітковини є цільнозернові продукти (в тому числі цільнозерновий хліб, різні пластівці із зернових культур, макарони, і так далі), капуста, солодка кукурудза, шкірка деяких фруктів, наприклад, яблук і винограду.

Нерозчинна клітковина проходить через весь шлунково-кишковий тракт практично непереробленому — і має властивість прикріплятися до стінок товстої кишки, коли вона збуджена. Це викликає додаткове роздратування і посилення симптомів коліту.

Розчинна клітковина — корисна

Розчинна клітковина розщеплюється в кишечнику, пом’якшує стілець і покращує моторику кишечника. Вона міститься в різних овочах і фруктах — яблуках, грушах, картоплі та моркви (за винятком шкірки — її потрібно знімати), вівсяних пластівцях, білому рисі.

Риб’ячий жир

Оскільки риб’ячий жир робить благотворний вплив на стан пацієнтів з колітом, в їх дієту необхідно включати жирну морську рибу. При можливості рекомендується отримувати риб’ячий жир тільки з їжі — так він засвоюється краще, ніж при прийомі капсул.

Молочні продукти

Кількість молочних продуктів в дієті при коліті має бути обмежена. При надмірному їх споживанні запалення в прямій кишці може посилитися. Як правило, рекомендується вживати не більше 100 г будь-яких молочних продуктів в день.

При загостреннях коліту рекомендується утриматися від вживання наступних продуктів: білокачанна капуста, цвітна капуста, брокколі, кукурудза, гриби, цибуля, помідори, соя, сир, вершки, цільнозернові.

Тут представлені лише загальні рекомендації по дієті при виразковому коліті. Однак у кожного пацієнта це захворювання протікає по-різному, і в деяких випадках всі ці поради можуть бути незастосовні. Тому в ідеалі дієту для пацієнта з колітом повинен становити лікар. Зі свого боку, пацієнту необхідно стежити за тим, як дієта впливає на нього і, при необхідності, консультуватися з лікарем і вносити певні зміни в план харчування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.